دادکان: نمی‌توانید مدیریت کنید، بروید، خانه‌هایتان بنشینید

شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۰۱

محمد دادکان در گفتگویی با انتقاد از وضعیت فعلی ایران گفت: کسانی که امروز مسئول شده‌اند جلوی آینه این سوال را از خود بپرسند که آیا اگر انقلاب نشده بود این پستها را به ما می‌دادند؟ مسئولان کارنامه خود را مرور کنند که برای مردم چه کار کرده‌اند که امروز درچنین وضعیتی قرارگرفته‌ایم؟

محمد دادکان پس از خروج از فدراسیون فوتبال، یکی از چهره‌های همیشه منتقد در ساختار جمهوری اسلامی بوده است. او اکنون و پس از ۴ ماه که از شروع خیزش انقلابی مردم ایران می‌گذرد، با انتقاد به جمهوری اسلامی، به روزنامه آرمان ملی گفته است: «مهم‌ترین چیزی که یک جامعه و یا یک قوم را زمین می‌زند دروغ و افراد نالایق است. کسانی که لیاقت پست و مقام را ندارند به شکلی رفتار می‌کنند که اعتقادات مردم را زیر سوال می‌برند و کشور را با چالش مواجه می‌کنند. در چنین شرایطی وضعیت مردم و کشور چه می‌شود؟ ما برای مردم چه کار کرده‌ایم؟»

دادکان به سیاست گفتاردرمانی مقامات جمهوری اسلامی تاخته است: «برخی فقط صحبت می‌کنند و می‌خواهند با حرف مردم را اقناع کنند. کسی نیست از این عده این سوال را بپرسد که اگر انقلاب اسلامی رخ نمی‌داد چه کسی شما را به عنوان مدیر انتخاب می‌کرد. تردید نکنید اگر انقلاب نشده بود به بسیاری از افرادی که امروز مدیر هستند پست داده نمی‌شد. من قبل از انقلاب معلم بودم و امروز هم معلم هستم. کسانی که امروز مدیر و مسئول شده‌اند جلوی آینه این سوال را از خود بپرسند که آیا اگر انقلاب نشده بود این پست‌ها را به ما می‌دادند؟»

دادکان توصیه می‌کند: «مسئولان کارنامه خود را مرور کنند که برای مردم چه کار کرده‌اند که امروز در چنین وضعیتی قرار گرفته‌ایم؟ چرا باید کشور با این همه مشکلات اقتصادی مواجه باشد؟ چرا باید برخی از نخبگان و متخصصان در حاشیه قرار داشته باشند و کسانی بر مسند کار قرار بگیرند که از تخصص و تعهد کافی برخوردار نیستند.»

او همچنین با اشاره به حراج منابع ایران در دوره جمهوری اسلامی گفت: «من به عنوان یک فرد ورزشی عنوان می‌کنم که آیا یک جایی را مانند استادیوم آزادی ساخته‌اید؟ در شرایط کنونی همه ورزش‌ها در این ورزشگاه بازی‌های خود را انجام می‌دهند. اگر این ورزشگاه ساخته نمی‌شد مدیران کنونی بازی‌های ورزشی را کجا برگزار می‌کردند؟ تا کی نمی‌خواهیم این واقعیت‌ها را ببینیم؟

دادکان خطاب به حمید سجادی،‌ وزیر ورزش گفت: «اگر نمی‌توانید مدیریت کنید بروید و در خانه‌هایتان بنشینید. مگر ما که۱۶ سال است خانه‌نشین شده‌ایم چکار کرده‌ایم. توصیه من به ایشان این است که آقای وزیر ورزش در طول ماه۲۹ روز برای دولت می‌دوی یک روز هم برای مردم بدو. در طول این سال ها ۸۶ ورزشکار ملی از کشور مهاجرت کرده‌اند و یا تابعیت خود را تغییر داده‌اند.ورزشکارانی که باقی مانده‌اند نیز نسبت به وضعیت خود انتقاد دارند.»

او درباره رفتارهای اخیر با ورزشکارانی مثل علی دایی گفت: «برخی از این ورزشکاران منتقد با توانایی‌ها و استعداد خود به افتخارات زیادی دست پیدا کردند و حرفی که می‌زنند در راستای مطالبات و حقوق مردم است.»

دادکان درباره اعتمادی مردم به نظام جمهوری اسلامی گفت: «چرا نماینده تهران که می‌تواند با ۵ میلیون وارد مجلس شود با ۱ میلیون و یک پنجم رأی مردم وارد مجلس می‌شود؟ این در حالی است که نماینده آخر تهران یک پنجاهم رأی مردم را به دست می‌آورد. این وضعیت در سایر بخش‌ها نیز وجود دارد.»

او گفت: آیا اگر کسی واقعیت‌ها را بیان کند کار اشتباهی انجام داه است؟ اگر به مردم احترام گذاشتید، آنها را تکریم کردید، برای آنها رفاه وآسایش ایجاد کردید مگر مغز مردم عیب دارد که در خیابان‌ها اعتراض کنند؟»

پربیننده‌ترین‌ها

خبرها
خبر ورزشی
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید