ادامه شکست‌ناپذیری سپاهان مقابل استقلال؛ اصفهانی‌ها به یک‌قدمی پرسپولیس رسیدند

پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۹

دربی پرتغالی‌ها به سود ژوزه مورایس به پایان رسید؛ استقلال در هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال ایران در اصفهان باخت تا هم از صدر عقب بماند و هم سپاهان یک قدم به پرسپولیس نزدیکتر شود. امید نورافکن (۴۹) و رامین رضاییان (۹۶، پنالتی) برای سپاهان و ارسلان مطهری (۵۹) برای استقلال گل زدند.

دور برگشت از رقابت‌های لیگ برتر، امروز آغاز شد و در مهم‌ترین دیدار، استقلال در استادیوم نقش جهان اصفهان، میهمان سپاهان بود.

هر دو تیم برای جا نماندن از کورس قهرمانی و کاهش احتمالی فاصله با پرسپولیس، به دنبال برد بودند.

استقلالی‌ها که در پنج بازی اخیر تنها چهار امتیاز کسب کرده‌‌اند.

آبی پوشان در سه سفر قبلی خود به اصفهان برنده نشده بودند. با این باخت، سپاهان یک پوکر ثبت کرد؛ شکست‌ناپذیری مقابل آبی‌های پایتخت. اما ساپینتو به هموطن خود، ژوزه مورایس باخت تا دربی پرتغالی‌ها به سود مربی اصفهانی‌ها به پایان برسد.

گل‌ها
دقیقه ۴۹- سپاهان ۱-۰ استقلال (امیدنورافکن)- سپاهانی‌ها از میانه میدان و نزدیک دایره مرکزی زمین صاحب ضربه آزاد شدند و امید نورافکن برای شلیک آن آماده می‌شد. در نهایت شوت سهمگین این بازیکن با پای چپ و پس از اشتباه مرگبار علیرضا رضایی به گل اول زردپوشان تبدیل شد.

دقیقه ۵۹- سپاهان ۱-۱ استقلال (ارسلان مطهری)- زبیر نیک‌نفس از میانه میدان پاس عالی را به پشت دفاع سپاهان ارسال کرد و یامگا را در موقعیت گل قرار داد و این بازیکن با ارسال پاس عرضی برای مطهری باعث شد تا مهاجم استقلال، دروازه خالی از دروازه‌بان حریف را باز کند.

دقیقه ۹۰+۵- سپاهان ۲-۱ استقلال (رامین رضاییان)- میلاد زکی‌پور از سمت چپ سانتری را به محوطه جریمه انجام داد و توپ به مغانلو رسید اما زمانی که قصد داشت بچرخد و ضربه را بزند با خطای یزدانی متوقف شد و روی زمین افتاد و اکرمی نقطه پنالتی را نشان داد. رامین رضاییان نیز با ضربه‌ای دقیقه به سمت چپ گل دوم سپاهان را به ارمغان آورد.

در دیگر بازی‌های امروز، مس رفسنجان با نساجی مازندران به تساوی یک - یک و ملوان بندر انزلی، یک - صفر پیکان را برد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

پان‌عربیسم
جهان‌نما
خبرها
خبر ورزشی

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.