تجمع شبانه مردم برای چهلم محسن شکاری در محل زندگی‌اش و شعارهای ضدحکومتی در تهران و کرج

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۸

گروهی از شهروندان شامگاه سه‌شنبه ۲۷ دی‌ ماه در میدان هفت‌حوض تهران در چهلم محسن شکاری تجمع کردند که با واکنش نیروهای امنیتی برای سرکوب آنان همراه بود. هم‌زمان مردم معترض در تهران و کرج همچون هفته‌های گذشته شعارهایی شبانه و ضدحکومتی سر دادند.

مردم معترض شب گذشته در میدان هفت‌حوض تهران تجمع کردند و در چهلمین روز از اعدام محسن شکاری و به یاد او، شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر دادند. این جوان اعدام شده، در محله نارمک زندگی می‌کرد.

اما بر اساس گزارش‌ها، ماموران برای سرکوب معترضان در محله هفت‌حوض تهران گاز اشک‌آور شلیک کردند.

از سوی دیگر، ویدیوهایی به ایران‌اینترنشنال رسیده است که نشان می‌دهند هم‌زمان با چهلم محسن شکاری، فضایی امنیتی در نزدیکی خانه او در میدان هفت‌حوض تهران حکم‌فرما شد.

ویدیویی دیگر حاکی از این است که ماموران پرشماری برای سرکوب معترضان به محله او فرستاده شده بودند.

از روزهای گذشته دادخواهان برای شرکت در آیین چهلمین روز اعدام محسن شکاری فراخوان داده و گفته بودند روز سه‌شنبه به بهشت زهرا می‌روند و سپس در میدان‌های اصلی شهر تهران تظاهراتی اعتراضی برپا می‌کنند.

ماموران حکومتی و سرکوبگران اما در بهشت زهرای تهران مستقر شده بودند تا مانع از برگزاری مراسم چهلم شوند.

شعارهای شبانه

ویدیوهای رسیده به ایران‌اینترنشنال نشان می‌دهند شب گذشته همچنین مردم در مناطق مختلفی از تهران و کرج شعارهای ضد‌حکومتی سر دادند.

معترضان در محله‌های مختلف تهران از جمله اکباتان، شهرک آپادانا، نارمک، تهرانپارس، شهر زیبا، شهرک باقری و گیشا شعار دادند: «مرگ بر خامنه‌ای لعنت بر خمینی»، «مرگ بر خامنه‌ای قاتل»، «مرگ بر حکومت بچه‌کش»، «مرگ بر سپاهی آدم‌کش»، «سلام به سربداران؛ محسن، مجید و یاران»، «قسم به خون یاران، ایستاده‌ایم تا پایان».

در گوهردشت کرج هم شعارهایی علیه جمهوری اسلامی و رهبر آن مانند «مرگ بر دیکتاتور»، «مرگ بر جمهوری اعدامی» و «مرگ بر خامنه‌ای ضحاک» سر داده شد.

در کنار این تجمعات و شعارهای شبانه، شعارنویسی و دیوارنویسی اعتراضی نیز ادامه یافت.

ویدیوی رسیده به ایران‌اینترنشنال نشان می‌دهد روز سه‌شنبه روی کیوسک ایستگاه اتوبوسی در یزد عبارت «به مامان چیزی نگو» را نوشته‌اند.

این جمله را محمدمهدی کرمی، معترض اعدام‌شده، زمانی به پدرش گفت که خبر حکم اعدام خود را به او داد.

شهروندان همچنین ویدیوهایی را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده یا برای ایران‌اینترنشنال فرستاده‌اند که بارش برف و باران را از برکات خیزش انقلابی مردم و جنبش «زن زندگی آزادی» می‌دانند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

چشم‌انداز
خبر
گفت‌وگوی ویژه
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.