لیونل مسی

موش فاضلاب، کوتوله هورمونی؛ پیام‌های شرم‌آور مدیران سابق بارسا علیه مسی

جمعه ۱۴۰۱/۱۰/۲۳

«موش فاضلاب» و «کوتوله هورمونی» این‌ها توهین‌هایی است که اعضای هیات‌مدیره بارسلونا لئو مسی را خطاب کرده‌اند، آن هم در روزهایی که اسطوره آرژانتینی قصد داشت به پاری‌سن‌ژرمن برود. دراین‌پیام‌ها، پیکه و بوسکتس هم بی‌نصیب نمانده‌اند. آنها پیکه را «حرامزاده بزرگ عوضی» خطاب کرده‌اند.

روزنامه ال‌پریودیکو که پیام‌های واتساپی بین اعضای هیئت مدیره قبلی بارسا و جوزپ ماریا بارتومئو، رئیس سابق باشگاه، را منتشر کرده، نشان دهنده خصومت شدیدی است که رهبری باشگاه به ستاره‌های تیم داشتند.

در این پیام‌ها، توهین های فاحش دیده می‌شود، اعضای هیئت مدیره برعلیه خوان لاپورتا و جرارد پیکه نیز حرف زده اند.

جوزپ ماریا بارتومئو، اسکار گرائو، جوردی مویش، گومز پونتی، اوریول توماس، داوید بِلوِر، پانچو شرودر و خاویر سوبرینو افرادی هستند که در این افشاگری نام‌شان مطرح شده است.

بارتومئو در میانه های فصل ۲۰۲۰-۲۱ از سمت خود استعفا کرد. در مارس ۲۰۲۱ خوان لاپورتا ریاست بارسلونا را برعهده گرفت.

این همه خوبی به مسی؟ چرا؟

آنطور که تاریخ پیام های توهین آمیز علیه مسی مشخص شده، آنها در 31 ژانویه 2021، روزی که نشریه ال‌موندو، جزئیات قرارداد لیونل مسی با بارسلونا را فاش کرد علیه ستاره حرف زده‌اند. افشاگری‌ای که باعث خشم گومز پونتی شد و او در پیامی برای بارتومئو از بدترین الفاظ علیه مسی استفاده کرد. الفاضی چون موش فاضلاب و کوتوله هورمونی.

پونتی برای بارتومئو نوشته بود: «بارتو، واقعا به این موش فاضلاب نمی‌توان آنقدر خوبی کرد. باشگاه همه چیز به او داده است و او در عوض خود را وقف ایجاد یک دیکتاتوری در نقل و انتقالات، تمدیدها و قرارداد حامیان مالی به سود خودش کرده است. من هرگز نمی توانم این کار را انجام دهم، اما تمدید با پینتو، سوارز و جوردی آلبا یا کمیسیون تمدید فاتی (رودریگو مسی، ایجنت فاتی؟ کسی که سواد ندارد و فروشنده مواد است) را هم باید به ارقام قرارداد مسی اضافه کرد.»

او نوشته: مهمتر از همه باج‌گیری و توهین هایی که باشگاه و ما که خودمان را فدای بارسا کرده ایم، از این کوتوله هورمونی که جانش را مدیون بارسلوناست متحمل شده‌ایم. کسی که پس از پاندمی کرونا به تو پیام می دهد که رئیس، از دستمزد بقیه کم کن ولی به من و سوارز کاری نداشته باش. امیدوارم با بی تفاوتی هواداران روبرو شده و برود که بدترین اتفاق برایش خواهد بود.»

فشار بر مسی برای صرفه‌جویی ۱۲۰ میلیون یورویی

اوریول توماس حدس می‌زند که خوان لاپورتا قرارداد بازیکن آرژانتینی را فاش کرده است. اگرچه به نظر می رسد بارتومئو راضی نیست، اما همه آنها متفق القول هستند که این راهی برای تحت فشار قراردادن مسی برای خروج از باشگاه و صرفه جویی ۱۲۰ میلیون یورویی است.

علاوه بر این، رئیس سابق باشگاه کاتالان اعتراف می کند که این قرارداد در صورت رخ ندادن پاندمی کرونا کاملا قابل قبول بود. در آن زمان ۱۵ درصد از بودجه باشگاه را دستمزد مسی تشکیل می داد. مبلغی که بارتومئو آن را درست و قابل قبول می دانست، به ویژه با در نظر گرفتن سودی که نام و اعتبار لیونل مسی از لحاظ ورزشی و غیرورزشی به باشگاه می رساند.

علیه پیکه و بوسکتس

در این پیام‌ها جرارد پیکه هم بی‌نصیب از توهین نبوده است. پیکه پس از شکست بزرگ ۸-۲ مقابل بایرن در یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان گفته بود که تغییرات در تمام سطوح باشگاه نیاز است.

به همین دلیل او از سوی پونتی به عنوان "حرامزاده بزرگ عوضی" خطاب شد. پونتی به وضوح از گلایه های پیکه عصبانی بوده است.

سرخیو بوسکتس هم در این پیام‌ها از گومز پونتی ضرباتی دریافت می‌کند. او به بارتومئو توصیه می‌کند آن‌هایی را که بازاری ندارند و نمی‌توانند منتقل شوند (بوسکتس می‌تواند نمونه‌ای عالی باشد) اخراج کند تا آنها را با حداقل غرامت اخراج کند.

پربیننده‌ترین‌ها

خبر ورزشی
خبرها
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید