زندگی باید بوی امید می داد نه بوی مرگ؛ اعتراض کاپیتان پیشین تیم‌ملی تکواندو به فقر مردم

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۰

اکرم خدابنده، کاپیتان پیشین تیم ملی تکواندوی زنان ایران با انتشار ویدئوی کوتاهی از پدر پیری که آرزوی مرگ می‌کند تا مسئولان مملکت را نبیند نوشت: «آرزوی مرگ، آرزوی تلخ و اندوهگین این روزهای ما نیز هست.»

کاپیتان پیشین تیم ملی تکواندوی زنان ایران که پیش از این برای همراهی با اعتراضات مردمی از تیم ملی خداحافظی کرده بود دراین پست نوشته: «آرزوی مرگ فقط برای این پدر که نفس نفس زنان حتی توان به زبان آوردن دردش را هم ندارد و برای روزها و شب هایی که گرانی و فقر او را به تنگنا رسانده است نیست. آرزوی تلخ و اندوهگین این روزهای ما نیز هست.»

او معتقد است: «این آرزوی همه جوانانی که هرروز صبح را با غمی تازه تر شروع می‌کنند و گرانی، تنگدستی، بی عدالتی و اشک و آه سهم زندگی هایشان است. زندگی کردنی که باید بوی زنده بودن و امید می داد نه بوی مرگ.»

تکواندوکار ایرانی خطاب به مسئولان نوشته: «به هر آنچه که در قلب و ذهنتان می پرستید و اعتقاد دارید بدانید، همه ما خودی هستیم، فرزندان ایران، ولی نعمتان این سرزمین که باید با آسایش و آرامش زندگی را زندگی می کردیم نه اینگونه تاریک و برآشفته. به خدایی که روزی همه ما را به سزای اعمالمان می رساند این رسم انسانیت و عدالت نیست …»

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
چشم‌انداز با سیما ثابت
مستند کوتاه - روزنامه‌های مشروطه

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید