درخشش خیره‌کننده اسنوکرباز ایرانی در لندن

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۰

«با دانستن آنچه در سرم می‌گذرد، نمی‌دانم چگونه بازی می‌کنم». این بخشی از آخرین مصاحبه حسین وفایی، اسنوکرباز ایرانی است که دیروز با عملکردی درخشان در مسابقات مسترز ۲-۶ مقابل مارک سلبی، دارنده سه عنوان قهرمانی این رقابت‌ها پیروز شد و به یک‌چهارم نهایی رسید.

وفایی پیش از این در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۲۱ و قهرمانی بریتانیا ۲۰۲۲ حریف شناخته‌شده انگلیسی‌اش را شکست داده بود. وفایی به این ترتیب سلبی را در سه مسابقه اخیرش در «تریپل کراون» (تاج سه‌گانه) شکست داده است. تریپل کراون به سه مسابقه معتبر اسنوکر جهان (قهرمانی جهان، قهرمانی بریتانیا و مسترز) گفته می‌شود.

این نخستین حضور وفایی در این مسابقات بود. او در آخرین لحظات جایگزین ژائو زینتونگ شد که همراه ۹ بیلیاردباز چینی دیگر به اتهام تبانی از این مسابقات محروم شد.

او در دومین گام خود در عمارت الکساندر یکی از نقاط دیدنی شهر لندن به مصاف برنده رقابت جان هیگینز و جک لیزووسکی می رود.

حضور وفایی در مسابقات بین‌المللی در اوج اعتراضات ایران، برای رسانه‌های بین‌المللی، عجیب بوده است. روزنامه مترو که پیش از این با حسین وفایی حرف زده، اشاره مستقیمی به آنچه که این‌روزها در این می‌گذرد کرده است: «صدها نفر در اعتراضات جان خود را از دست داده اند و هزاران نفر دیگر بازداشت شده اند و بیم آن می رود که تعداد زیادی اعدام شوند.»

وفایی درباره اعتراضات ایران گفت: «صادقانه؛ من نمی‌خواهم جشن بگیرم، نمی‌خواهم بگویم وقتی برنده می‌شوم خوشحالم. بعضی از آنها به من پیام می دهند که اکنون نباید بازی کنم، اما چه کار کنم؟ من هم باید زندگی ام را داشته باشم، زندگی ادامه دارد. من از مردمم حمایت می کنم، با آنها هستم، اما چه کنم؟»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

اقتصاد و بازار
امروز
جهان‌نما
۲۴

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.