چگونه دو داور زن ایرانی از لیست فیفا جا ماندند؟

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۰

انسیه خباز، کمک داور ایرانی فوتبال ایران در یک پست اینستاگرامی افشا کرده است که فدارسیون فوتبال با بی‌توجهی به شروط فیفا و راهکار دو زن داور، امکان حضور بین‌المللی داوران زن ایرانی را از بین برده است.

انسیه خباز که همراه با مهسا قربانی شرایط حضور در جمع داوران فیفا را داشته‌اند، برای رسیدن به لیست فیفا باید بازی مردان را سوت می‌زدند و البته تجربه استفاده از VAR هم داشته باشند. خباز نوشته: «سال ۲۰۲۰ وقتی اسم من و مهسا در لیست داوران کاندید جام جهانی ۲۰۲۳ بانوان ، اعلام شد( از ۲۰۱۹ به صورت غیر رسمی این موضوع رو‌ میدونستیم) اصلا فکر نمیکردم که وقتی اسامی نهایی اعلام میشه، من و مهسا جزو اون لیست نباشیم.»

خباز نوشته: «من که مدعی جام جهانی ۲۰۱۹ فرانسه هم بودم اما اسمم در بین کاندیدها هم نبود، وقتش بود که به آرزوی‌خودم برسم اما غافل از اینکه به خاطر کم کاری و بی کفایتی مسئولین در فدراسیون فوتبال،فیفا حتی حاضر نشد ما رو در ۶ تورنومنتی که کاندیدها رو محک میزنه، دعوت کنه و شانسی برامون قائل باشه. دلیلش هم عمل نکردن به مفادی بود که در ایمیل ذکر شده بود که مهمترینش‌ قضاوت در بازی آقایان و کار با VAR بود.»

به گفته او اوایل ۲۰۲۱ مسئول بخش بانوان کمیته داوران فیفا با رییس وقت دپارتمان کمیته داوران، جلسه آنلاین گذاشت و موارد رو دوباره گوشزد کرد میدونستیم که امکان هیچ کدوم از این موارد در ایران وجود نداره برای همین راهکارهایی رو‌ ارائه دادیم‌ ، قضاوت بازی آقایان و کار با VAR در خارج از ایران . اما متاسفانه اونقدر بی اهمیت بود این موضوع براشون که هیچ اقدامی صورت نگرفت. حتی رییس فعلی فدراسیون فوتبال گفته بود این مساله شیطنت رسانه هاست و صحت نداره (قضاوت در بازی آقایان).»

خباز همچنین نوشته: «بیشتر این کم کاری ها در دوره ای اتفاق افتاد که دبیر کل ، خودش در بالاترین‌سطح دنیا، داوری کرده بود ولی نخواست برای ما، کاری انجام بده.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

اقتصاد و بازار
امروز
جهان‌نما
۲۴

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.