نتانیاهو: زمان صف‌آرایی آمریکا، اسرائیل و دیگر کشورها علیه جمهوری اسلامی فرا رسیده است

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۰

در آستانه دیدار مقام‌های آمریکایی از اسرائیل، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر این کشور گفت که زمان آن فرا رسیده تا اسرائیل و آمریکا در کنار دیگر کشورها برای مقابله با حکومت ایران صف‌آرایی کنند.

نتانیاهو در یک سخنرانی خطاب به مدیران لابی طرفدار اسرائیل در کنگره آمریکا، آیپک، افزود: «من مشتاقانه منتظر گفت‌وگو در این باره با رییس‌جمهوری ایالات متحده، جو بایدن هستم.»

به گفته نخست‌وزیر اسرائیل، امروز بیش از هر زمان دیگری در این موضوع بین اسرائیل و ایالات متحده اتفاق نظر وجود دارد.

نتانیاهو در خصوص ایران با بیان این که مردم شاهد ظلم داخلی رژیم به شهروندان و اعدام معترضان برای آزادی هستند، گفت: «اکنون به برکت مردان و زنان شجاع ایرانی، همه دنیا آنچه را که ما می‌بینیم، می‌بینند.»

او افزود: «این یک رژیم وحشتناک، افسرده و تروریستی است.»

نخست‌وزیر اسرائیل همچنین گفت: «زمان آن فرا رسیده است که اسرائیل و ایالات متحده در کنار سایر کشورها صف‌آرایی کنند و من مشتاقانه منتظر گفت‌وگو در این مورد با پرزیدنت بایدن و تیمش هستم. امروز در این موضوع اتفاق نظر بیش از هر زمان دیگری است.»

در همین حال جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا شب گذشته در گفت‌وگو با خبرنگاران در مکزیکوسیتی اعلام کرد در سفرش به اسرائیل که قرار است نوزدهم ماه جاری انجام شود، موضوع ایران در راس گفت‌وگوها قرار خواهد داشت.

این اولین سفر یکی از اعضای ارشد دولت بایدن به اسرائیل خواهد بود. سالیوان گفت که واشینگتن تلاش‌ها برای احیای برجام را کنار گذاشته است.

پیشتر نتانیاهو گفته بود اسرائیل شدیدا «قتل» محمدمهدی کرمی و محمد حسینی را محکوم می‌کند و «در کنار شهروندان ایران ایستاده که برای رسیدن به پایه‌ای‌ترین حقوق انسانی، جان خود را کف دست گرفته‌اند».

او در ادامه گفت: «مردم ایران چهره واقعی و زشت رژیم سرکوب در تهران را برای همه جهان افشا کردند.»

قبل از آن نیز نخست‌وزیر اسرائیل بار دیگر جمهوری اسلامی را تهدیدی علیه منطقه‌ و جهان توصیف و اعلام کرد: «با خودم و مردم اسرائیل پیمانی راسخ بسته‌ام که تمام تلاش‌ها را برای ممانعت از دست‌یابی ایران به تسلیحات هسته‌ای به ‌کار گیرم.»

نتانیاهو که توانسته پس از پیروزی در انتخابات پارلمانی اسرائیل مامور تشکیل دولت ائتلافی این کشور شود، به شبکه العربیه گفت: «ایران و سرسپردگان به آن، آشکارا می‌گویند که می‌خواهند بر خاورمیانه تسلط پیدا کنند و چنانچه به طور کامل بر منطقه تسلط یابند، می‌خواهند اسرائیل را نابود کنند.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

پوشش ویژه
پوشش ویژه
پوشش ویژه
پوشش ویژه

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.