تاج خبر داد؛ احتمال تعلیق سه‌ ساله فوتبال ایران

دوشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۱۹

#مهدی_تاج، رییس #فدراسیون_فوتبال گفته در صورت تکرار صدور مجوز صوری حرفه‌ای باشگاه‌ها، علاوه بر باشگاه، فوتبال ایران هم تعلیق می‌شود: فدراسیون به هیچ عنوان در زمینه سندسازی و اهمال برای تیمی که صلاحیت حضور در #لیگ_قهرمانان_آسیا را ندارد اقدامی نخواهد کرد.

سال گذشته و در پی صدور مجوز صوری حرفه‌ای استقلال و پرسپولیس کمیته مجوز حرفه ای باشگاه های ایران تعلیق و استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمان آسیا حذف شدند.

مهدی تاج امروز در کرمانشاه گفت: رفع تعلیق کمیته صدور مجوز حرفه ای باشگاه های ایران از سوی AFC مسئولیت فدراسیون فوتبال برای صدور این مجوز را بیش از قبل کرده است، فدراسیون به هیچ عنوان در زمینه سندسازی و اهمال برای تیمی که صلاحیت حضور در لیگ قهرمانان را ندارد اقدامی نخواهد کرد.

او گفت: اگر در دوره گذشته باشگاه ها با خطر محرومیت مواجه بودند از این پس در صورت مشاهده هر نوع تخلفی در این زمینه، به غیر از باشگاه ها، فدراسیون فوتبال نیز به مدت سه سال تعلیق خواهد شد. در صورت تعلیق فدراسیون فوتبال دیگر هیچگونه فعالیت بین المللی نخواهد داشت که این امر مشکلات بسیاری را در پی خواهد داشت.

به گفته رییس فدراسیون فوتبال هر باشگاهی بر اساس استانداردهای پنج‌گانه صلاحیت حضور در جام باشگاه ها را نداشته باشد طبق قانون نباید مجوزی برای آن صادر شود. بر همین اساس هر تیمی شرایط دریافت مجوز را نداشته باشد تیم دیگری که دارای آن شرایط باشد جایگزین خواهد شد.

پربیننده‌ترین‌ها

خبرها
خبرها
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید