چه کسی رسول خادم را به زورخانه راه نداد؟

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۱۴

دو روز پس از بستن در زورخانه در قزوین به روی رسول خادم، پیشکسوت کشتی ایران، رضا لایق، مربی پیشین تیم ملی کشتی آزاد گفته است: «فرماندار قزوین و حراست استانداری و فرمانداری گفتند این برنامه نباید اجرا شود و گفتند امشب باید زورخانه را ببندید!»

رسول خادم که با نام قمارباز در اینستاگرام حضور دارد، در همه روزهای اعتراضات اخیر که پس از کشته شدن مهسا امینی شروع شد، هم منتقد جمهوری اسلامی بوده و هم از معترضان حمایت کرده است.

به گفته رضا لایق رسول خادم قرار بوده برای بزرگداشت یکی از کشته‌شده های ایرانی در سوریه به زورخانه‌ای در قزوین برود: «برنامه خاصی نبود. قرار بود ایشان آنجا ورزش کند. اصلا سخنرانی هم قرار نبود بکنند. اصلا در ورزش که سخنرانی نمی‌کنند.در زورخانه ورزش می‌کنند.»

مربی پیشین تیم ملی کشتی آزاد ایران دراین باره به اعتماد گفته: «هماهنگ کردیم که همراه با آقای خادم دوشنبه در زورخانه شهدای قزوین ساعت ۹ شب حضور پیدا کنیم و آقای خادم در آنجا ورزش کنند. نزدیک‌های ظهر بود که برادر شهید اسدی با من تماس گرفت و گفت جو قزوین خیلی بد شده و مدام با ما تماس می‌گیرند که حضور ایشان برای چه چیزی هست؟ چرا ایشان به قزوین می‌آید؟ باید جلوی این برنامه گرفته شود.»

او گفت: «رییس هیات زورخانه‌ای گفت به من فشار آوردند که این برنامه نباید اتفاق بیفتد. من با مسوول هیات صحبت کردم و ایشان گفت فرماندار قزوین و حراست استانداری و فرمانداری با من تماس گرفتند و گفتند این برنامه نباید اجرا شود و گفتند امشب باید زورخانه را ببندید!»

آنطور که لایق از فرماندار قزوین چنین نقل می‌کند: «خادم نباید بیاید چون آقای پرویز پرستویی هم همراه ایشان است و هر دوی اینها شرایط‌شان به شکلی هست که نمی‌توانند حضور پیدا کنند. بعد هم به ایشان گفتند امشب کلا زورخانه را ببندید. مدیر آن زورخانه تلاش کردند زورخانه باز بماند چون به هر حال کلی مهمان دعوت کرده بودند اما طوری با من صحبت کردند که یعنی خواهش می‌کنیم به خاطر اینکه نان ما آجر نشود امشب شما نیایید. وقتی آقای خادم مطلع شد خودش هم گفت من راضی نیستم که حضور من باعث شود خدای نکرده یک خانواده یا جماعتی دچار مشکل شوند.»

خبرها
اقتصاد و بازار
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید