تداوم خیزش انقلابی با شعارهای شبانه علیه حکومت؛ معترضان تصاویر قاسم سلیمانی را آتش زدند

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۰/۱۳

خیزش انقلابی مردم ایران با شعار علیه علی خامنه‌ای و حکومت جمهوری اسلامی در شامگاه دوشنبه دوازدهم دی ماه ادامه یافت. هم‌زمان، معترضان در نقاط مختلفی از ایران، بیلبوردهای تبلیغاتی حکومت و تصاویر قاسم سلیمانی را آتش زدند.

در سومین سالروز کشته‌ شدن قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس، برخی از معترضان، بیلبوردهای حکومتی حاوی تصاویر این دو را آتش زدند.

در مشهد و نقاطی از تهران مانند جردن، اتوبان نواب و ...، معترضان بنرهایی با تصویر قاسم سلیمانی را پاره کرده و آتش زدند.

ویدیوی رسیده به ایران‌اینترنشنال نشان می‌دهد شامگاه ۱۲ دی‌، بیلبوردی مربوط به قاسم سلیمانی روی یک پل عابر پیاده در خیابان بنی‌هاشم تهران به آتش کشیده شد.

در ویدیویی دیگر، معترضان به‌ مناسبت سومین سالگرد کشته‌ شدن قاسم سلیمانی، پارچه‌نوشته‌ای با عبارت «سالگرد کتلت شدنت مبارک» را روی یک پل عابر پیاده نصب کردند.

روز دوشنبه همچنین ساختمان شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کردستان در شهر سنندج به دست معترضان به آتش کشیده شد.

با افزایش شعارنویسی‌ها، تلاش جمهوری اسلامی برای مقابله با این شیوه اعتراضی هم گسترده‌تر شده است.

یکی از مخاطبان ایران‌اینترنشنال با ارسال ویدیویی می‌گوید برای جلوگیری از شعارنویسی روی بیلبوردهای تبلیغاتی، اطراف آنها را با حفاظ بسته‌اند.

از سوی دیگر، در شامگاه دوشنبه همچون ماه‌های اخیر، مردم معترض در نقاط مختلف شهر تهران شعارهای اعتراضی علیه جمهوری اسلامی سر دادند.

در مناطقی چون سعادت‌آباد، ‌بلوار فردوس، پردیس و زعفرانیه، معترضان شعار دادند: «مرگ بر دیکتاتور»،‌ «مرگ بر خامنه‌ای» و «مرگ بر اصل ولایت فقیه».

روز گذشته همچنین اعتراضات ضدحکومتی در مراسم یادبود جان‌باختگان خیزش انقلابی ایرانیان ادامه یافت.

در هفته‌های اخیر، هر مراسم چهلمی به یک چالش بزرگ برای جمهوری اسلامی تبدیل شده است.

دوازدهم دی ماه، مراسم چهلم شمال (شه‌مال) خدیری‌پور با حضور جمعیت گسترده‌ای از مردم که شعارهای ضد حکومتی سر می‌دادند، در مهاباد برگزار شد.

شمال خدیری‌پور، جوان ۳۲ ساله‌ای بود که بر اثر تیراندازی نیروهای سپاه پاسداران زخمی شده و به دلیل شدت جراحات در بیمارستان خمینی ارومیه جان داد.

در این روز مردم دهگلان هم برای گرامی‌داشت تولد رضا لطفی، از جان‌باختگان خیزش انقلابی مردمی در این شهر، بر سر مزار او گرد آمده و شعارهایی از جمله «کاک رضا قهرمان است، شهید کردستان است» و «مرگ برخامنه‌ای، لعنت بر خمینی» سر دادند.

رضا لطفی، جوان ١٩ ساله اهل دهگلان بود که در ٢٨ شهریور با شلیک مستقیم نیروهای سرکوب‌گر کشته شد.

بر اساس گزارش‌ها، جو نظامی و امنیتی شدید در جوانرود حاکم است.

در روزهای گذشته و پس از برگزاری مراسم چهلم جان‌باختگان اعتراضات مردمی جوانرود، نیروهای سپاه پاسداران به صورت گسترده در خیابان‌های این شهر حضور دارند.

بر اساس گزارش‌ها، دست‌کم ۱۰ شهروند از سوی ماموران اداره اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت و به مکانی نامعلوم منتقل شده‌اند.

در خارج از کشور نیز برگزاری تجمعات اعتراضی علیه جمهوری اسلامی ادامه یافت.

ایرانیان ساکن پاریس دوازدهم دی ماه و به یاد محمد مرادی، دانشجوی ایرانی ساکن لیون فرانسه که به گفته خودش برای جلب توجه جهانی به خیزش انقلابی مردم دست به خودکشی زد، تجمع کردند.

در این روز همچنین انجمن خانواده‌های جان‌باختگان پرواز پی‌اس‌۷۵۲ با انتشار فراخوانی، در توییتر نوشت: «عدالت پیروز می‌شود. در سومین سالگرد جنایت سرنگون کردن پرواز پی‌اس‌۷۵۲ و در همراهی با انقلاب ایران، روز هشتم ژانویه به تجمعات در سراسر دنیا بپیوندید.»

با گذشت چهار ماه از خیزش انقلابی مردم ایران و با وجود تلاش حکومت برای سرکوب، اشکال مختلف اعتراضات از تجمعات خیابانی تا سر دادن شبانه شعار علیه جمهوری اسلامی ادامه دارد.

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

خبرها
خبرها
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید