گمانه‌زنی‌ها درباره سلامتی دبیر‌کل حزب‌الله؛ نصرالله در مراسم قاسم سلیمانی سخنرانی می‌کند؟

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۰/۱۳

وضعیت جسمانی و سلامت حسن نصرالله، دبیر کل حزب‌الله لبنان، پس از لغو سخنرانی‌اش در جمعه گذشته، رسانه‌های لبنانی و عربی را به خود مشغول کرده است. او قرار است امروز (سه‌شنبه ۱۳ دی) به مناسبت سومین سالگرد کشته شدن قاسم سلیمانی سخنرانی کند.

از زمان لغو سخنرانی دبیر کل حزب‌الله که به گفته روابط عمومی این گروه، به دلیل «آنفولانزا» اتفاق افتاد، رسانه‌های لبنانی و عربی گمانه‌زنی‌هایی را درباره به کما رفتن و احتمال سکته مغزی او مطرح کرده‌اند.

امروز تمامی نگاه‌ها به مراسمی است که حزب‌الله به مناسبت سومین سالگرد کشته شدن قاسم سلیمانی در ناحیه جنوبی لبنان برگزار می‌کند و برخی منابع از سخنرانی حسن نصرالله در آن خبر داده‌اند.

با وجود اینکه حزب‌الله هنوز حضور نصرالله را در این مراسم تایید نکرده است اما تحلیل‌گران بر این باورند که در صورت لغو سخنرانی او، گزارش‌ها درباره سکته مغزی دبیر کل این حزب تایید خواهد شد.

سایت «لبنان ۲۴» به نقل از منابعی آگاه، حضور و سخنرانی نصرالله را در این مراسم «قطعی» خوانده است.

با این حال برخی منابع سیاسی می‌گویند سخنرانی نصرالله به دلیل بیماری وی، کوتاه خواهد بود.

حسین الغاوی، روزنامه‌نگار سعودی هم در توییتی از احتمال خروج نصرالله از بیمارستان برای سخنرانی در مراسم سومین سالگرد کشته شدن قاسم سلیمانی خبر داد.

به گفته الغاوی، کادر پزشکی ایرانی که وضعیت جسمی نصرالله را زیر نظر گرفته‌ است، به او اجازه داده از بیمارستان خارج شود.

دفتر اطلاع‌رسانی و روابط عمومی حزب‌الله لبنان روز دهم دی ماه در بیانیه‌ای خبر داد که دبیر کل حزب‌الله در حال درمان است.

در این بیانیه آمده است: «در مراسمی برای سالگرد فرماندهان شهید قاسم سلیمانی و ابو‌مهدی المهندس در روز سه‌شنبه سوم ژانویه، ساعت شش عصر، با سید حسن نصرالله خواهیم بود.»

پربیننده‌ترین‌ها

خبرها
گفت‌وگوی ویژه
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید