خطر تعلیق به فوتبال ایران نزدیک‌تر شد؛ دختر محسن رضایی در فدراسیون فوتبال چه می‌کند؟

دوشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۱۲

خبر می‌رسد پس از شکست بزرگ در جام جهانی و حمایت‌های نهادهای امنیتی از تاج، ارکان #فدراسیون_فوتبال میان منسوبان به مقامات دولتی دست به دست می‌شود؛ یکی از آنها هم نایب‌رییسی زنان است که ایران اینترنشنال دریافته دختر #محسن_رضایی فشارهایی برای انتصاب گزینه مورد نظر خود در آن دارد.

روزنامه اعتماد در گزارشی درباره انتخاب نائب رئیس زنان فدراسیون فوتبال از فشارهای بیرونی به مهدی تاج برای انتخاب منصوره هاشمی، خبر داده است: «منصوره هاشمی برای رسیدن به صندلی نایب‌رییسی زنان فدراسیون فوتبال، تنها به رایزنی با معاون وزیر ورزش ‌افاقه نکرده. هاشمی که گفته می‌شود دوستی خانوادگی و نزدیکی با خانواده و دختر نامزد اصولگرای انتخابات ریاست‌جمهوری و برادرش که سابقه مدیریت در فوتبال در کارنامه‌اش دیده می‌شود، دارد، سعی داشته تا با تکیه بر این رابطه، فراتر از ضوابط قانونی به مهدی تاج رییس فعلی فدراسیون فوتبال فشار مضاعف وارد کند تا تصمیم او برای انتخاب سرپرست نایب‌رییسی زنان فدراسیون فوتبال تغییر کند.»

از سوی دیگر مطابق خبرهایی که به ایران اینترنشنال رسیده، منصوره هاشمی، دست به دامن سارا رضایی، دختر محسن رضایی شده است.

همچنین کدهایی که اعتماد از «فشارهای سیاسی و بیرونی از سوی وزارت ورزش و البته نهاد ریاست‌جمهوری» داده به یک نفر ختم می‌شود؛ محسن رضایی، کاندیدای همیشگی انتخابات ریاست جمهوری، برادر امیدوار رضایی، رئیس هیات مدیره استقلال در دوران محمود احمدی‌نژاد، نماينده باشگاه استقلال در مجمع فدراسيون فوتبال، رئيس فراكسيون ورزش مجلس هشتم، عضو هيئت رئيسه فدراسيون پزشکی ورزشی ايران و …

سارا رضایی، دومین فرزند محسن رضایی، مانند پدرش سابقه‌ای هم در انتخابات دارد. نام او زمانی بر سر زبان ها افتاد که در انتخابات شورای شهر تهران ثبت نام کرد و در نهایت نفر ۲۰۲ تهران شد!

پای ام‌المشاغل در میان است!

تیمی که در وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال به دنبال انتصاب منصوره هاشمی به عنوان نائب‌رییس زنان فدراسیون فوتبال است، یک نام آشنا را در جمع خود دارد؛ شهرزاد نصیری، سرپرست همزمان تیم‌های ملی فوتبال و فوتسال زنان ایران و مسئول برگزاری مسابقات فوتسال زنان.

شاید یکی از انگیزه‌های شهرزاد نصیری برای انتصاب منصوره هاشمی به نائب رئیسی زنان فدراسیون فوتبال، رقابت با گلاره ناظمی باشد. مهدی تاج تصمیم دارد گلاره ناظمی را سرپرست نایب‌رییسی زنان فدراسیون فوتبال کند و حتی قصد دارد روز سه‌شنبه به صورت رسمی در جلسه هیات‌رییسه فدراسیون فوتبال، او را معارفه کند. اما «هاشمی گزینه معرفی شده از سوی نهادهای بالادستی» است.

هل دادن فوتبال به سوی تعلیق

نکته اینجاست که اگر پروژه بازگشت تاج-کیروش به فوتبال ایران با طراحی و هدایت محمد مخبر، معاون اول رئیسی و سازمان اطلاعات سپاه انجام شد، اکنون به نظر می‌رسد دیگر اعضای دولت هم از فوتبال سهم می‌خواهند و تاج به عنوان دست نشانده دولت (حاکمیت) می‌خواهد کمتر امتیاز بدهد، هرچند که باید فدراسیون فوتبال این دوره را یک فدراسیون حاکمیتی دانست.

با این حال دخالت‌های دولتی و حکومتی در فدراسیون فوتبال درحالی است که با توجه به اساسنامه فدراسیون فوتبال و تاکیدهای صریح فیفا، باید فوتبال از دخالت‌های دولتی دور باشد. در شرایط فعلی اگر شهاب‌الدین عزیزی‌خادم، رئیس عزل‌شده فدراسیون فوتبال قصد شکایت به فیفا درباره روند برکناری‌اش داشته باشد، حتما فوتبال ایران تعلیق می‌شوند.

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
خبرها
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید