قراردادی که رونالدو را بجای کانزاس، روانه ریاض کرد

شنبه ۱۴۰۱/۱۰/۱۰

جهان فوتبال هنوز متعجب از انتقال #رونالدو به النصر است. او که سالها پیش گفته بود «من میخواهم در بالاترین سطح بازنشسته شوم نه در آمریکا و نه در دبی یا قطر» حالا با دستمزد سالانه ۲۰۰میلیون یورویی در خاورمیانه ماندگار شد تا فقط دو سه هفته جام جهانی را در داغترین منطقه دنیا نگذراند!

اما نکته اینجاست که فابریتزیو رومانو، خبرنگار ایتالیایی نوشته رونالدو می‌توانست به آمریکا هم برود: «اسپورتینگ کانزاس سیتی واقعا در تلاش برای جذب کریستیانو رونالدو بود. مدیران باشگاه پیش از مصاحبه جنجالی مورگان با کریس (که به پایان قرارداد رونالدو با منچستریونایتد منجر شد) جلسه ای برگزار کرد. پس از آن هم یک جلسه دیگر برای آینده همکاری در فوتبال آمریکا برگزار شد. اما بسته دستمزدی النصر جذابتر بود.»

آنطور که روزنامه مارکا از قرارداد ۲۰۰ میلیون یورویی (۲۲۵ میلیون دلار) کریس رونالدو برای سه فصل خبر داده، او با سنگین‌ترین قرارداد تاریخ فوتبال راهی النصر عربستان سعودی شده. اما این همه ماجرا نیست، سی‌ان‌بی‌سی نوشته با قراردادهای تجاری، درآمد رونالدو به سالی ۲۰۰ میلیون یورو می‌رسد تا در نهایت روزانه ۵۴۸ هزار یورو درآمد داشته باشد!


- سالیانه: ۲۰۰ میلیون یورو یا ۹ هزار میلیارد تومان
- ماهیانه: ۱۶.۶ میلیون یورو یا ۷۶۵ میلیارد تومان
- هفته‌‌ای: ۳.۸ میلیون یورو یا ۱۷۶ میلیارد تومان
- روزانه: ۵۴۸ هزار یورو یا ۲۵ میلیارد تومان
- ساعتی: ۲۵۵ هزار یورو یا ۱۱.۷ میلیارد تومان
- دقیقه‌‌ای: ۳۸۰ یورو یا ۱۷.۵ میلیون تومان
- ثانیه‌ای: ۶ یورو یا ۲۷۵ هزار تومان

اما این همه ماجرا نیست، گفته شده قدرت رونالدو در النصر به حدی بالاست که این باشگاه تبدیل به "باشگاه فوتبال کریستیانو" خواهد شد و او حق دارد حتی سرمربی را برکنار کند!

این درحالی بود که در تابستان، رونالدو پیشنهاد الهلال، پر افتخارترین باشگاه در عربستان سعودی و قهرمان فصل گذشته لیگ قهرمانان آسیا را رد کرد، اما ظاهرا پیشنهاد الهلال، کلا ۳۷۰ میلیون دلار بوده است. رونالدو در آن زمان گفته بود از ماندن در منچستر خوشحال است.

النصر هم‌اکنون در رتبه دوم لیگ عربستان قرار دارد، این تیم در لیگ قهرمانان آسیا حضور ندارد.

از سوی دیگر برخی رسانه‌ها نوشته‌اند؛ «در تمام این مدت و پس از خروج از یونایتد تنها پیشنهاد CR7 فقط از باشگاه النصر عربستان بود؛ پیشنهاد از رئال ترفند برای بازارگرمی بود. حتی کریس از لیگ MLS هم پیشنهاد نداشت و تمام دغدغه بکام برای جذب مسی خواهد بود.»

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

آستانه
آستانه
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید