اختصاصی ایران اینترنشنال؛ دستور برخورد با ورزشکارانی که با اعتراضات همراهی می‌کنند

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۰/۰۶

در اسنادی که به دست ایران اینترنشنال رسیده، حراست وزارت ورزش و جوانان در نامه‌ای با مهر خیلی محرمانه از فدراسیون ها و تمام ادارات ستادی و استانی خواسته از حرکات نمادین ورزشکارانی که با اعتراضات همراهی می‌کنند، جلوگیری کنند.

در ۱۰۰ روز گذشته، ورزشکاران ایرانی در سطوح مختلف با خیزش سراسری ایرانیان همراه شده‌اند؛ نداشتن شادی پس از گل و یا سکوت، نخواندن سرود جمهوری اسلامی، اجرای پرفورمنس‌های از پیش طراحی شده مثل اجرای بریدن مو، نشستن مانند خدانور لجعه‌ای، اعدام نمادین و ... از جمله نمادهای همراهی ورزشکاران با مردم معترض علیه جمهوری اسلامی بوده است.

حراست وزارت ورزش و جوانان، مانند همه دیگر ارکان جمهوری اسلامی، در این دستورالعمل ورزشکاران معترض را فریب خورده، دانسته است و از همه خواسته «ترتیبی اتخاذ شود تا چهره‌های ورزشی با رفتارهای هنجارشکنانه خود مورد اغفال و بهره‌برداری جریانات معاند و ضد انقلاب قرار نگیرند.»

در این نامه سرپرست حراست وزارت ورزش و جوانان خواسته فدراسیون‌های ورزشی «تدابیر لازم و با استفاده از همه ظرفیت‌های خود از همسویی ایشان با اغتشاشات اخیر جلوگیری به عمل آید.»

سازمان لیگ فوتبال هم این نامه را که ۲۳ آذر ۱۴۰۱ و چند روز پیش از شروع لیگ برتر تنظیم و ابلاغ شده، به همه مدیران باشگاه‌های فوتبال در سطوح مختلف ارسال کرده است.

پربیننده‌ترین‌ها

خبرها
جهان‌نما
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید