واکنش‌های جهانی به ماجرای خانواده دایی؛ آنها را پیاده کردند چون از معترضان حمایت می‌کنند

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۰/۰۶

بازگشت هواپیمای حامل دختر و همسر علی دایی برای جلوگیری از سفر آنها به دبی، بازتاب رسانه‌ای گسترده‌ای در رسانه‌های مطرح جهان داشته است.

الجزیره ضمن اشاره به تغییر مسیر هواپیما برای پیاده کردن همسر و دختر علی دایی نوشت: «دایی از جنبش اعتراضی که پس از مرگ مهسا امینی در مقر پلیس امنیت اخلاق در تهران پس از دستگیری به اتهام نقض قوانین سختگیرانه پوشش زنان، شروع شد، حمایت کرده است.»

الجزیره ضمن اشاره به افتخارات علی دایی برای فوتبال ایران، به بیانیه مرکز رسانه قوه قضائیه که شب گذشته صادر شد،‌ استناد کرده است: «به نقل از قوه قضائیه؛ «همسر دایی متعهد شده بود که در پی «ارتباط با گروهک‌های ضد انقلاب و آشوب‌گران و دعوت به اعتصاب»، تصمیم خود را قبل از خروج از کشور به اطلاع نهادهای مربوطه برساند.»

اوایل آذرماه، جواهرفروشی و رستوران همسر علی دایی در شمال تهران به دلیل همراهی با اعتصابات پلمب شد. الجزیره به ضبط پاسپورت دایی هم اشاره کرده است: «در ماه اکتبر، دایی به خبرگزاری فرانسه گفت که پاسپورتش پس از بازگشت به ایران توسط پلیس ضبط شد و چند روز بعد به او تحویل داده شد. دایی قبلا در شبکه‌های اجتماعی از حکومت خواست که به جای استفاده از سرکوب، خشونت و دستگیری، مشکلات مردم ایران را حل کند».

آسوشیتدپرس هم دراین‌باره رفتار جمهوری اسلامی با خانواده علی دایی، اسطوره فوتبال ایران نوشته است: «علی دایی گفته که همسر و دخترش قبل از توقف غیرمنتظره پرواز در جزیره کیش، به طور قانونی از فرودگاه تهران، خارج شدند.»

آسوشیتدپرس به اطلاعات وب سایت ردیابی پروازها استناد کرده است که نشان می‌دهد پرواز W563 ماهان ایر در حال تغییر مسیر به جزیره کیش قبل از رسیدن به دبی است.

همچنین تی آر تی ترکیه درباره بازگشت پرواز حامل همسر و دختر علی دایی نوشته: مقامات ایرانی مسیر پرواز تهران - دبی را تغییر داده و همسر و دختر علی دایی کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال را از آن پیاده کردند.

پربیننده‌ترین‌ها

خبرها
جهان‌نما
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید