درخواست محال فرانسوی‌ها؛ فینال جام جهانی ۲۰۲۲ را تکرار کنید!

شنبه ۱۴۰۱/۱۰/۰۳

بیش از ۲۰۰ هزار شهروند فرانسوی در یک طومار اینترنتی خواهان برگزاری دوباره فینال جام جهانی شده‌اند؛ درخواستی که بعید است به نتیجه برسد.

این پتنشن،‌ در ادامه ادعای هفته گذشته محافل ورزشی فرانسه درباره مردود بودن گل سوم لئو مسی در فینال جام ۲۰۲۲ است. روزنامه اکیپ فرانسه نوشته: «دقیقه ۱۰۸ بازی، لائوتارو مارتینس از فاصله نزدیک ضربه محکمی می‌زند که هوگو لوریس توپ را در دفع می‌کند که توپ جلوی پای لیونل مسی قرار می‌گیرد و او دروازه فرانسه را بازی می‌کند. اگر قوانین را به شدت اعمال کنیم، به خاطر حضور بازیکنان نیمکت‌نشین آرژانتین در زمین پیش از به ثمر رسیدن گل، این گل نامعتبر است».
روزنامه «آاِس» اسپانیا هم نوشته که طبق قوانین رسمی فیفا، مارسینیاک باید به کمک VAR به دلیل حضور بازیکنان نیمکت‌نشین آرژانتین داخل زمین پیش از لحظه به ثمر رسیدن گل سوم این تیم، باید به جای اعلام گل، یک ضربه ایستگاهی به سود فرانسه اعلام می‌کرد.
حالا برخی فرانسوی‌ها در طوماری که خواستار تکرار فینال فرانسه و آرژانتین شده‌اند، معتقدند که داور رشوه گرفته بوده: «ضمن اینکه پنالتی دوم آرژانتین اشتباه بوده و در هنگام گل دوم آرژانتین، روی امباپه خطا شده است.»

پربیننده‌ترین‌ها

۲۴ با فرداد فرحزاد
جهان‌نما
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید