احتمال زیاد لغو دربی پایتخت

شنبه ۱۴۰۱/۰۹/۲۶

فریبا گودرزی، کارشناس سازمان هواشناسی، به تسنیم گفت: در حال حاضر شاخص آلودگی هوای تهران عدد بالای ۱۵۰ را نشان می‌دهد. از روز دوشنبه تا سه‌شنبه به دلیل اینکه انباشت آلاینده‌ها ادامه خواهد داشت، پیش‌بینی می‌شود آلودگی افزایش پیدا کند و در این روز‌ها برای همه گروه‌های سنی مضر باشد.

این کارشناس هواشناسی درباره اینکه آیا با این وضعیت می‌توان پیش‌بینی کرد که دیدار دربی در روز سه‌شنبه برگزار نشود، اضافه کرد: مطمئناً تا روز سه‌شنبه انباشت ادامه خواهد داشت، ولی تصمیم نهایی را کمیته اضطرار آلودگی هوا خواهد گرفت. با شاخص بالای ۱۵۰ فعالیت‌های فیزیکی در هوای باز به هیچ وجه توصیه نمی‌شود، مخصوصاً اینکه سه‌شنبه روز پیک آلودگی هواست و شاخص حتی به ۱۷۰ خواهد رسید.

گودرزی درباره اینکه گفته شده حتی با این وضعیت قرار است دربی با حضور تماشاگران برگزار شود، یادآور شد: در روز سه‌شنبه به غیر از فعالیت بدنی، حتی تماشاگران هم نباید در معرض هوای آلوده قرار بگیرند. ما مدام اعلام می‌کنیم که افراد از خانه بیرون نیایند و از خودرو شخصی هم استفاده نکنند، آن وقت هزاران نفر با خودرو‌های‌شان به ورزشگاه بروند؟! هم خودشان در معرض آلودگی هوا قرار می‌گیرند و هم اینکه خودرو‌های زیادی در شهر تردد خواهند کرد.

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
خبرها
اقتصاد و بازار

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید