تجمعات دانشجویی، شعارهای اعتراضی مردم در یادبود مجیدرضا رهنورد و جو امنیتی در جوانرود

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۹/۲۲

در مشهد، ماموران امنیتی مانع از ورود مردم به مراسم یادبود مجیدرضا رهنورد شدند. معترضان هم با تجمع مقابل مسجد، شعار سر دادند. از سوی دیگر در جوانرود، جوی نظامی و امنیتی بر شهر حاکم است. همزمان دانشجویان دانشگاه‌های مختلف با تجمع، به اعدام بازداشت‌شدگان خیزش انقلابی اعتراض کردند.

با گذشت یک روز از اعدام ناگهانی مجیدرضا رهنورد و خاکسپاری‌اش بدون اطلاع خانواده، مردم در تجمعاتی اعتراضی علیه اعدام و کشتن معترضان به‌ دست جمهوری اسلامی شعار دادند.

مراسم یادبود مجیدرضا رهنورد در مشهد

ماموران امنیتی درهای مسجد «فاطمه زهرا» در میدان «‌امام حسین» مشهد را که قرار بود مراسم یادبود مجیدرضا رهنورد در آن برگزار شود، بستند و مانع از ورود مردم شدند.

اما معترضان با تجمع مقابل در مسجد، شعار‌هایی از جمله «این همه سال جنایت، مرگ بر این ولایت» و «اگه با هم یکی نشیم یکی یکی کشته می‌شیم» سر دادند.

فضای امنیتی در جوانرود

در پی اعتراضات شب گذشته (دوشنبه) مردم جوانرود استان کرمانشاه، از صبح روز سه‌شنبه ۲۲ آذر، فضای این شهر کاملا نظامی و امنیتی شده و خطوط تلفن و اینترنت نیز دچار اختلال شده‌اند.

این در حالی است که ساعت یک بامداد ۲۲ آذر، مردم مقابل فرمانداری این شهر دست به تجمع اعتراضی زده و خواهان آزادی ماموستا سیف‌الله حسینی شدند.

این اعتراضات در پی دستگیری و ربوده شدن این امام جماعت مسجد خاتم‌الانبیای شهر جوانرود به دست نیروهای حکومتی شکل گرفت.

پایگاه اطلاع‌سانی «مکتب قرآن» کردستان هم در بیانیه‌ای اعلام کرد ماموران روز ۲۱ آذر با شکستن در منزل، وارد خانه این رهبر دینی اهل سنت شده و علاوه بر بازداشت او، دست همسرش را هم شکسته‌اند.

تجمعات دانشجویی

در دانشگاه‌ها نیز تجمع، تحصن و اعتراضات دانشجویی همچون سه ماه گذشته در حمایت از خیزش انقلابی مردم ایران ادامه دارد.

دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تبریز در اعتراض به سرکوب معترضان و صدور احکام اعدام برای آن‌ها، با به دست گرفتن پلاکاردهای اعتراضی و کوبیدن پاها در راهپیمایی سکوت و نمایش پرفورمنس، علیه احکام اعدام در دادگاه‌های جمهوری اسلامی اعتراض کردند.

در دانشگاه الزهرای شهر مشهد هم دانشجویان در سلف غذاخوری در اعتراض به اعدام مجید‌رضا رهنورد شعار «‌مجیدرضا رو بردند، جنازه‌اش رو آوردند» سر دادند.

دانشجویان دانشگاه سوره در اعتراض به احکام اعدام، علی‌رغم جو امنیتی و ضبط کارت و گوشی تعدادی از دانشجویان، تجمع کردند.

این دانشجویان شعارهایی چون «محسن ما رو بردن، جنازه‌شو آوردن»، «برادر شهیدم، خونت رو پس می‌گیرم» و «ما همه با هم هستیم، شما باید بترسید» سر دادند.

تصاویر و ویدیوهایی نیز از دیوارنویسی و شعارنویسی در اعتراض به احکام اعدام و سرکوب فراگیر در دانشگاه‌های علامه، پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران، فردوسی مشهد، پردیس فنی مهندسی دانشگاه شهید بهشتی (عباسپور)، دانشگاه نوشیروانی بابل و ... منتشر شده است.

حرکت اعتراضی روی برد بسیج دانشجویی دانشگاه تهران

دانشجویان دانشکده مدیریت دانشگاه علامه، اسامی کشته‌شدگان اعتراضات سراسری در ایران را روی دیوارهای دانشکده نوشتند.

در دانشکده ادبیات دانشگاه بهشتی هم دانشجویان در اعتراض به احکام اعدام و تعلیق محمد راغب، استاد این دانشکده، دیوارنویسی کردند.

در دانشکده معماری هم دانشجویان اعتراضشان را با آویختن طناب‌های دار نشان دادند.

تصاویری نیز از خوابگاه دخترانه دانشگاه دامغان منتشر شده که دانشجویان معترض پنجه‌های خونین خود را بر دیوارهای خوابگاه نقش زدند تا اعتراض خود را به کشتار و اعدام در جمهوری اسلامی نشان دهند.

اعدام محسن شکاری و مجیدرضا رهنورد، از بازداشت‌شدگان خیزش انقلابی ایران، خشم معترضان و شعله‌ورتر شدن آتش اعتراضات سه ماهه را در پی داشته است.

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
خبرها
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید