شهبانو فرح پهلوی: محسن شکاری آرزویی جز زندگی باعزت و آزادی و آبادی ایران نداشت

شنبه ۱۴۰۱/۰۹/۱۹

شهبانو فرح پهلوی در پیامی در واکنش به اعدام محسن شکاری ضمن ابراز همدردی با بازماندگان او، از مردم ایران خواست اتحاد خود را حفظ کنند. او همچنین در پیامی دیگر به مناسبت روز جهانی حقوق بشر، بار دیگر از نیروهای مسلح خواست به کشتار مردم تن ندهند.

شهبانو فرح پهلوی در پیام خود گفت: «رژیم خون‌ریز و جوان‌کش جمهوری اسلامی، این بار جان جوانی دیگر را در زندانگرفت. جاوید نام محسن شکاری تنها ۲۳ سال داشت و همچون دیگر جوانان و مردمایران، آرزویی جز زندگی باعزت و آزادی و آبادی ایران نداشت.»

او افزود افزود: «من به عنوان یک مادر، از صمیم قلب با خانواده و مادر محسن، و نیز همه خانواده‌هاو مادرانی که جگرگوشه‌هایشان را در این انقلاب ملی میهنی از دست داده‌اند،هم‌دردی می‌کنم.»

این پیام خاطرنشان کرد: «رژیم اهریمنی تلاش میکند با پخش اعترافات اجباری و سناریوسازی‌های دروغین،جنایات خود را توجیه کند. اطمینان دارم که شما فرزندان و هم میهنانم، فریب اینترفندهای کهنه و شکست‌خورده را نمی‌خورید و در کنار خانواده‌های جان‌باختگانمی‌ایستید. اتحاد بی‌نظیرتان را حفظ کنید. به امید صبح روشن آزادی و پیروزی نور بر تاریکی.»

شهبانو فرح پهلوی همچنین در پیامی دیگر به مناسبت هفتاد و چهارمین سالروز اعلامیه جهانی حقوق بشر گفت: «امسال این روز در شرایطی برگزار می شود که «نظام جهل و سیاهی در ایران برای بقای قدرت خود از هیچ جنایتی حتی کشتار کودکان و نوجوانان دریغ نداشت و ندارد»

او افزود: «صدای انقلاب شما در جهان طنین انداخته است و مورد ستایش مردمان آزاده جهان و ایرانیان خارج از میهن است».

شهبانو فرح پهلوی گفت: «من یکبار دیگر از نیروهای انتظامی ایران در هر لباس و مقامی که هستند، می‌خواهم که تن به کشتار و سرکوب هم‌میهنان ندهند. آنها همه کودکان، خواهران، برادران، مادران و پدران شما هستند.»

پربیننده‌ترین‌ها

تیتر اول
خبرها
چشم‌انداز با سیما ثابت

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید