یک سایت خبری اسپانیایی زبان، گزارشی درباره فرمانده واحد ۸۴۰ نیروی قدس سپاه منتشر کرد

شنبه ۱۴۰۱/۰۹/۱۲

بر اساس مقاله‌ای که در سایت خبری اسپانیایی زبان «Infobaa» منتشر شده است، محمدرضا انصاری که واحد ۸۴۰ نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، مستقر در سوریه را اداره می‌کند، رهبری سوءقصد به جان دو تاجر اسرائیلی در کلمبیا را بر عهده داشته است.

به گفته این نشریه، مشخص شده است فعالیت‌های انصاری در آمریکای لاتین در حمله به اهداف یهودی، از سوی تیم سپاه قدس در تهران هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی می‌شده است.

بر اساس این گزارش، انصاری ۱۸ ماه پیش دستور سوءقصد به جان دو تاجر اسرائیلی مقیم کلمبیا را از تهران دریافت کرد. این عملیات شامل استفاده از پرسنل محلی بود و از سوی رحمت اسدی، تروریست ایرانی که در امور اطلاعاتی فعالیت می‌کرد، هماهنگ شد.

اسدی در یکی از زندان‌های دبی با دو کلمبیایی که جواهرات سرقت می‌کردند آشنا شد و زمانی که آنها آزاد شدند آنها را به خدمت در واحد ۸۴۰ در آورد.

سال گذشته، رسانه‌ها از افشای طرح سپاه قدس برای ترور دو اسرائیلی در کلمبیا خبر دادند.

بر اساس این گزارش‌ها، سازمان اطلاعات ملی کلمبیا بعد از کشف نقش یک عضو نیروی قدس سپاه پاسداران در برنامه‌ریزی برای ترور دو تاجر اسرائیلی، برنامه‌ریزی جمهوری اسلامی برای مجموعه‌ای از ترورها علیه اهداف اسرائیلی و غربی در سراسر جهان را افشا کرده است.

با هشدار سازمان اطلاعات ملی کلمبیا، دو تاجر اسرائیلی و خانواده‌هایشان به‌سرعت بوگوتا، پایتخت کلمبیا را تحت تدابیر شدید امنیتی ترک کردند.

نام یگان ۸۴۰ نیروی قدس سپاه پاسداران در چند ماه اخیر و با افشای عملیات جمهوری اسلامی برای ترور شهروندان اسرائیل در ترکیه بارها مطرح شده است.

در خرداد ماه و در پی کشته شدن حسن صیاد خدایی، سرهنگ سپاه پاسداران، رسانه‌های اسرائیلی به نقش او در حملات تروریستی علیه اسرائیل اشاره کرده و او را جانشین فرمانده یگان ۸۴۰ نیروی قدس معرفی کردند.

ماموریت این یگان، ضربه زدن به منافع اسرائیل و حمله به شهروندان این کشور است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
خبر ورزشی
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.