وب‌سایت خبری والا نیوز: ایران به تایلند تعهد داده است به شهروندان اسرائیلی حمله نکند

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۹/۰۹

وب‌سایت خبری والا نیوز خبر داد مقام‌های تایلند در دیدار با مقام‌های اسرائیل از تعهد جمهوری اسلامی برای حمله نکردن به اهداف اسرائیلی در این کشور خبر داده‌اند.

بر اساس گزارش این وب‌سایت اسرائیلی، این سخنان در دیدار دو هفته پیش مدیر‌کل سیاسی وزارت امور خارجه اسرائیل در بانکوک با یک مقام ارشد وزارت امور خارجه تایلند بیان شده است.

در این دیدار مقام تایلندی به مدیرکل سیاسی وزارت خارجه اسرائیل گفته که از مقامات ایرانی خواسته بر تعهد سال گذشته خود مبنی بر هدف قرار ندادن اسرائیلی‌ها در تایلند پایبند باشند و مقامات ایرانی نیز بار دیگر بر این تعهد تاکید کرده‌اند.

پس از ترور حسن صیاد خدایی، سرهنگ نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، پلیس تایلند از ماموران خود در سراسر کشور خواست مراقب جاسوسان ایرانی که احتمالا در آن کشور حضور دارند، باشند.

در بیانیه پلیس تایلند گفته شده که سازمان‌های امنیتی کشور تحرکات شهروندان ایرانی در آن کشور و برخی مسلمانان تایلند را که احتمال جاسوسی آنها برای جمهوری اسلامی وجود دارد، زیر نظر دارند.

سال ۱۳۹۰ مسعود صداقت‌زاده، سعید مرادی و محمد خزاعی (خزایی) به دلیل تلاش برای انفجار خودروی یک دیپلمات اسرائیلی در بانکوک، پایتخت تایلند، دستگیر شدند.

این سه نفر در آذر ۱۳۹۹ با کایلی مور گیلبرت، شهروند استرالیایی-بریتانیایی، مبادله و به ایران بازگردانده شدند.

تازه‌ترین خبرها

جهان‌نما
خبرها
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید