خامنه‌ای در واکنش به تداوم خیزش انقلابی و افزایش قتل کودکان به‌دست حکومت: خسته نمی‌شویم!

شنبه ۱۴۰۱/۰۸/۲۸

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، روز شنبه ۲۸ آبان در واکنش به تداوم خیزش انقلابی مردم علیه جمهوری اسلامی در سالگرد آبان خونین ۹۸ گفت معترضان می‌خواهند مسوولان را خسته کنند.

خامنه‌ای در این سخنرانی که در جمع افرادی با عنوان «مردم اصفهان» انجام شد، بدون اشاره به کشته‌های این شهر در جریان اعتراضات مردم، اصفهان را «شهری با هویت کامل ایرانی و اسلامی، ایمان و جهاد» خواند که به گفته او، در دوره حکومت محمدرضا شاه اولین شهری بود که حکومت نظامی در آن برقرار شد.

رهبر جمهوری اسلامی در این سخنرانی بار دیگر از خیزش انقلابی مردم ایران با عنوان «اغتشاش» یاد کرد و گفت «اغتشاشات و بساط شرارت جمع خواهد شد».

صحبت‌های امروز خامنه‌ای درباره معرفی «استکبار» و «دنیای غرب» به‌ عنوان عامل اعتراضات مردمی ایران و با هدف «القای ناامیدی و بن‌بست به اذهان مردم به‌خصوص جوانان» در جمع «مردم اصفهان»، در حالی است که تاکنون دست‌کم پنج نفر در جریان اعتراضات مردم اصفهان به دست نیروهای سرکوب‌گر کشته شده‌اند.

او اما بی‌توجه به فریاد «مرگ بر دیکتاتور» و آزادی‌خواهی معترضان، زندانی شدن بیش از ۱۵ هزار نفر در جریان خیزش انقلابی و کشته شدن ۳۷۸ تن، از جمله ۴۷ کودک و ۲۷ زن،گفت: «عده‌ای در داخل بر مبنای تبلیغات غرب، می‌گویند در نظام اسلامی آزادی و مردم‌سالاری نیست. در حالی‌که بیان همین سخنان نشانه آزادی است و روی کار آمدن دولت‌هایی که از نظر تفکر سیاسی شباهتی به یکدیگر ندارند نیز نشانه حق انتخاب مردم و مردمی بودن نظام اسلامی است.»

خامنه‌ای در این سخنرانی «پرهیز از یاس‌آفرینی و امیدسوزی» را شاخص اثبات «ایران‌دوستی» هر فرد خواند و گفت دشمن تلاش دارد تا علاوه بر مردم و جوانان، «حتی مسوولان نیز امید خود را از دست بدهند».

او در ادامه تاکید کرد «متأسفانه دشمن یک امتداد داخلی هم دارد که آنها هم تلاش دارند با استفاده از روزنامه‌ها و فضای مجازی، القای یاس و ناامیدی بکنند.»؛ سخنانی که به نظر می‌رسد در تداوم مجرم‌سازی روزنامه‌نگاران، کاربران شبکه‌های اجتماعی و کنش‌گران باشد.

در هفته‌های اخیر ده‌ها روزنامه‌نگار در داخل ایران تنها به دلیل انتشار گزارش‌هایی رسمی در رسانه‌های داخلی تهدید به دستگیری شده‌اند و شماری از آنان نیز بازداشت شده‌اند که ممکن است با احکام سنگین روبه‌رو شوند.

رهبر جمهوری اسلامی در این سخنرانی به «امکانات گسترده رسانه‌ای دشمن همچون شبکه‌های ماهواره‌ای، فضای مجازی و تلویزیون‌های مزدور برای از بین بردن امید» هم اشاره کرد، در حالی‌که جمهوری اسلامی در دو ماه گذشته با فیلترینگ گسترده شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌هایی چون اینستاگرام، تلگرام و دیگر اپلیکیشن‌های کاربردی، تلاش کرده است از جریان آزاد اطلاعات و انتشار اخبار مربوط به اعتراضات و خیزش انقلابی ایرانیان علیه جمهوری اسلامی جلوگیری کند.

وزارت اطلاعات نیز با «تروریستی» خواندن شبکه تلویزیونی ایران‌اینترنشنال، باعث افزایش فشارها بر جریان اطلاع‌رسانی از سوی کاربران با اتهام همکاری با این شبکه شد.

خامنه‌ای در این سخنرانی همچنین مدعی شد که قدرت‌های استکباری از پیشرفت ایران اسلامی مضطرب و ناراحت می‌شوند و «حرص می‌خورند» و با برخی «اغتشاشات» تلاش می‌کنند تا مانع «پیشرفت‌های علمی ایران» شوند.

او همچنین در حالی خواهان برخورد متفاوت قوه قضاییه با «عناصر مرتبط با اغتشاشات و تفکیک صحنه‌گردانان، فریب‌خوردگان، عاملان جنایت و افراد پول گرفته» شد که هزاران تن در دو ماه اخیر بازداشت شده‌اند و دست‌کم پنج تن از آنان به گفته سازمان حقوق بشر ایران در دادگاه‌هایی نمایشی، با اتهام‌هایی نظیر محاربه و افساد فی‌الارض، حکم اعدام گرفته‌اند.

تازه‌ترین خبرها

اخبار
جام جهانی با مردم
پوشش ویژه

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید