کره شمالی در واکنش به نشست آمریکا، کره جنوبی و ژاپن، موشک بالستیک پرتاب کرد

پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۸/۲۶

ساعاتی پس از تهدید کره شمالی به «پاسخ نظامی سخت‌تر» در مقابل نشست آمریکا، کره جنوبی و ژاپن، این کشور یک موشک بالستیک با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای شلیک کرد.

بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی کره جنوبی، کره شمالی یک موشک بالستیک دیگر شلیک کرده که در سواحل این کشور و در جهت دریای ژاپن (دریای شرقی) سرنگون شده است.

چند ساعت پیش از پرتاب این موشک، چو سون هوی، وزیر امور خارجه کره شمالی، از نشست سه جانبه آمریکا، کره جنوبی و ژاپن در روز یک‌شنبه انتقاد و تهدید کرده بود این نشست «واکنش‌های نظامی تندتری» خواهد داشت.

روسای جمهوری آمریکا و کره جنوبی و نخست‌وزیر ژاپن، روز یک‌شنبه در کامبوج برای افزایش همکاری‌های امنیتی خود دیدار کردند.

از سوی دیگر آمریکا و کره جنوبی در حال انجام مانورهای نظامی برای آماده شدن در برابر حمله احتمالی از سوی کره شمالی هستند و پیونگ‌یانگ، آمریکا را به برنامه‌ریزی برای حمله به کره شمالی متهم می‌کند.

کره شمالی آخرین بار در روز ۱۸ آبان، یک موشک بالستیک با قابلیت حمل کلاهک اتمی آزمایش کرد.

این کشور همچنین روز ۱۲ مهر یک موشک بالستیک را از سواحل شرقی خود شلیک کرد که برای اولین بار در پنج سال گذشته، بر فراز ژاپن پرواز کرد.

قطعنامه‌های سازمان ملل، کره شمالی را از آزمایش چنین موشک‌هایی منع می‌کند.

همچنین پارلمان کره شمالی به تازگی قانونی را به تصویب رساند که مشخص می‌کند پیونگ‌‌یانگ در چه مواقعی می‌تواند برای حفاظت از دارایی‌های استراتژیک خود از سلاح هسته‌ای استفاده کند.

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، مرداد ماه گفته بود که کشورش برای هر گونه درگیری نظامی با آمریکا آماده است و می‌تواند برای این کار، تسلیحات هسته‌ای خود را به کار گیرد.

جهان‌نما
خبر
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید