مالک برند مجید: انتخاب طرح لباس تیم‌ملی با فدراسیون و وزارت ارشاد بود

پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۸/۱۹

مالک برند مجید، که تولید و طراحی لباس تیم ملی برای جام جهانی را بر عهده دارد، در مورد انتقاداتی که به طرح لباس تیم ملی شده، اظهار داشت: فیفا درخصوص لباس‌های مورد استفاده تیم‌ها در جام‌جهانی مقررات خاص خود را دارد و اجازه نمی‌دهد که هر طرح و نقشی روی پیراهن تیم‌ها استفاده شود.

مجید ساعدی‌فر، در گفت‌وگو با روزنامه فرهیختگان گفت: مثلا نمی‌توان نقشه کشور یا طرح‌های مشابه را روی پیراهن استفاده کرد و آنها استانداردهای خود را دارند. البته می‌توان طرح و نقش‌هایی را در قواعد فیفا درنظر گرفت و ما هم در این راستا طرح‌هایی را بر حسب این قواعد در نظر گرفتیم که مورد قبول فدراسیون فوتبال و تصمیم گیرندگان امر نبود. این طرح هم در حالی نهایی شد که یک گروه از سوی وزارت ارشاد این طرح را انتخاب کرده بودند. در واقع با یک خرد جمعی و بعد از مشورت با هیات‌رئیسه فدراسیون فوتبال این طرح انتخاب شد.

او در مورد اینکه طرح سفید و ساده این لباس به چیزهای دیگری هم تعبیر می‌شود، گفت: به هر حال من نمی‌دانم چه باید بگویم. این طرح را فدراسیون انتخاب کرد و ما با بهترین جنس و تکنولوژی آن را تهیه و اجرا کردیم. البته هنوز هم از طرح و جنس و برش این لباس دفاع می‌کنم. حتی آنها یک لباس ساده مثل تیشرت انتخاب کرده بودند اما ما با الهام از دو برند بزرگ و تلفیق آنها این برش اختصاصی و شکیل را برای پیراهن تیم ملی مدنظر قرار دادیم. باید گفت منتقدانی که به‌صورت زیرپوش یا روپوش به آن نگاه می‌کنند از زیرپوش‌های گران‌قیمتی استفاده می‌کنند! اگر از نزدیک این لباس را نگاه کنید به صحت حرف‌های من پی می‌برید.

جهان‌نما
پوشش ویژه
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید