برادر فرشته احمدی: خواهرم به ضرب گلوله جمهوری‌اسلامی به «شهادت» رسیده است

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۸/۱۱

برادر فرشته احمدی، زن جوانی که در مهاباد به ضرب گلوله کشته شده، ادعای رییس دادگستری آذربایجان غربی را مبنی بر اینکه شلیک گلوله از داخل منزل این فرد انجام شده تکذیب کرد و در پیامی ویدیویی در کنار پدرشان گفت: فرشته به ضرب گلوله جمهوری اسلامی به «شهادت» رسیده است.

ابراهیم احمدی، برادر فرشته احمدی، در کنار پدرشان، با انتشار ویدیویی اعلام کرد: «خواهر من روز پنج‌شنبه در مهاباد، از روی پشت‌بام خانه‌ای که در آن بود، به ضرب گلوله نیروهای جمهوری اسلامی به شهادت رسیده است.»

او افزود: «خبرهایی منتشر شده دال بر اینکه آنجا تجمعی نبوده است. اتفاقا تجمع بزرگی در آنجا برپا شده بود. دوباره من همه ادعاها را رد می‌کنم. خواهر من به‌ دست جمهوری اسلامی به شهادت رسیده است.»

برادر فرشته همچنین با رد خبرهای منتشر شده مبنی بر اینکه خانواده در ارتباط با کشته شدن فرشته شکایت کرده، گفت: «خیر! ما شکایت نکرده‌ایم و شکایت نخواهیم کرد. چیزی هم از کسی نمی‌خواهیم. شکایتمان را پیش خدا خواهیم برد.»

در روزهای اخیر انتشار عکس گریه کردن «باوان»، دختر فرشته احمدی، بر مزار مادرش، با واکنش‌های گسترده جهانی همراه شده و کاربران شبکه‌های اجتماعی درباره کشتن مادر این کودک با گلوله جنگی به صورت گسترده خشم و اندوه خود را ابراز کرده‌اند.

با گذشت بیش از شش هفته از آغاز اعتراضات در ایران و کشته شدن ده‌ها جوان معترض در روزهای نخست، خانواده‌های زیادی در روزهای اخیر مراسم چهلم کشته‌شدگان خود را با حضور و همراهی مردم برگزار کرده‌اند.

بر اساس آماری که سازمان حقوق بشر ایران منتشر کرده، شمار کشته‌شدگان اعتراضات سراسری و خیزش انقلابی ایرانیان علیه جمهوری اسلامی به دست‌کم ۲۵۳ نفر رسیده است که ۳۴ تن از آن‌ها کمتر از ۱۸ سال داشته‌اند.

جهان‌نما
تیتر اول
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید