ماموران سپاه پاسداران پیکر رضا حقیقت‌نژاد را بدون اطلاع خانواده دفن کردند

یکشنبه ۱۴۰۱/۰۸/۰۸

پنج روز پس از ربوده شدن پیکر رضا حقیقت‌نژاد، خبرنگار رادیو فردا و بی اطلاعی از وضعیت پیکر او، تصویری به دست ایران‌اینترنشنال رسیده که نشان می‌دهد ماموران سپاه پاسداران پیکر او را در منطقه‌ای دور از زادگاه خودش در استان فارس دفن کرده‌اند.

با وجود مجوز صادر شده برای انتقال پیکر این روزنامه‌نگار به ایران از سوی سفارت جمهوری اسلامی در برلین، ماموران سپاه پاسداران پیکر او را در روز چهارم آبان در فرودگاه شیراز ربودند و به مکانی نامعلوم بردند.

روز جمعه و پس از گذشت سه روز از ربوده شدن جنازه حقیقت‌نژاد، سارا، خواهر او در نوشته‌ای در اینستاگرام از تهدیدهای نهادهای امنیتی درباره دفن پنهانی جنازه او خبر داد و نوشت: «هر لحظه ما را تهدید می‌کنند که رضا را بدون حضور شما دفن می‌کنیم».

پیش از آن، مادر رضا حقیقت‌نژاد، در پیامی ویدیویی که به ایران اینترنشنال رسیده گفت که ماموران امنیتی جسد فرزندش را به محض ورود به ایران از فرودگاه ربوده‌اند و او پس از شش سال دوری از پسرش به جسد او نیز دسترسی ندارد.

رضا حقیقت‌نژاد که در سال‌های اخیر در رادیو فردا مشغول به کار بود، پس از طی یک دوره بیماری سرطان، دوشنبه ۲۵ مهرماه در ۴۵ سالگی در بیمارستان شاریته برلین درگذشت.

حقیقت‌نژاد کار روزنامه‌نگاری را در نشریات محلی ایران آغاز کرد و سپس با رسانه‌های سراسری همکاری کرد.

او پس از اعتراض‌های سال ۱۳۸۸، مجبور به خروج از ایران شد و مدتی از ترکیه با رسانه‌های خارج از کشور همکاری داشت.

تحقیق درباره فساد ساختاری در جمهوری اسلامی و بررسی ساختارهای دفتر رهبر جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران از موضوعات مورد علاقه او در حوزه روزنامه‌نگاری بود.

همچنین با وجود بیماری، همچنان تا روزهای اخیر وقایع ایران را زیر نظر داشت و نظرتانش را در شبکه‌های اجتماعی می‌نوشت.

آخرین پست او در توییتر مربوط به چند روز پیش و درباره اعتراضات ایران است.

اخبار
جام جهانی با مردم
پوشش ویژه

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید