کره جنوبی از آزمایش موشکی جدید پیونگ‌یانگ خبر داد

جمعه ۱۴۰۱/۰۸/۰۶

در حالی که سئول و واشینگتن از آزمایش‌ هسته‌ای قریب‌الوقوع کره شمالی ابراز نگرانی کرده‌اند، ارتش کره جنوبی اعلام کرد پیونگ‌یانگ دو موشک بالستیک کوتاه‌برد شلیک کرده است.

ارتش کره جنوبی روز جمعه ششم آبان اعلام کرد این دو موشک بالستیک شلیک شده از منطقه تونگچون در کانگوون، استانی در ساحل شرقی کره شمالی را در نیمه شب گذشته شناسایی کرده است.

رییس ستاد مشترک ارتش کره جنوبی در بیانیه‌ای اضافه کرد: «ارتش ما کنترل و نظارت خود را تقویت کرده و با هماهنگی نزدیک با ایالات متحده، وضعیت آمادگی کامل خود را حفظ کرده است.»

این شلیک‌ها در حالی انجام می‌شود که ایالات متحده و کره جنوبی ۱۲ روز تمرینات نظامی مشترک شامل عملیات آبی-خاکی (در زمین و دریا) را به پایان رساندند.

این دو کشور متحد استراتژیک، رزمایش دفاع هوایی مشترک خود را هم از روز دوشنبه آغاز خواهند کرد که در آن ۲۰۰ جنگنده کره‌ای و آمریکایی شرکت خواهند کرد.

خبرگزاری فرانسه نوشت این نوع تمرینات نظامی خشم کره شمالی را برمی‌انگیزاند و آن‌ها را به عنوان «تمرین برای تهاجم» تلقی می‌کند.

سئول و واشینگتن بارها هشدار داده‌اند پیونگ‌یانگ ممکن است در آستانه انجام یک آزمایش هسته‌ای دیگر باشد که در صورت وقوع، اولین آزمایش هسته‌ای کره شمالی طی پنج سال گذشته خواهد بود.

این در حالی است که پیونگ‌یانگ در هفته‌های اخیر به طور چشمگیری پرتاب موشک و رزمایش‌های نظامی خود را افزایش داده است.

ارتش کره جنوبی اعلام کرد کره شمالی در آخرین ساعات سه‌شنبه، بیش از ۲۰۰ گلوله توپخانه در سواحل شرقی و غربی خود شلیک کرد.

همزمان کره شمالی این اقدام خود را «هشدار جدی» به سئول خواند.

جهان‌نما
۲۴ با فرداد فرحزاد
پوشش ویژه

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید