ایلان ماسک مالک توییتر شد و مدیرعامل آن را اخراج کرد

جمعه ۱۴۰۱/۰۸/۰۶

ایلان ماسک با نهایی کردن قرارداد ۴۴ میلیارد دلاری توییتر، مالک این شرکت شد و در اولین گام مدیران ارشد توییتر، از جمله مدیر عامل آن را برکنار کرد.

درپی انتشار گزارش نهایی شدن مالکیت ایلان ماسک بر توییتر، ماسک در توییتی نوشت: پرنده از قفس آزاد شد.

او همچنین در روز پنج‌شنبه اعلام کرد هدف او از خرید توییتر کسب درآمد بیشتر نیست، بلکه هدف کمک به «انسانیتی است که آن را دوست دارم.»

در همین حال، رویترز به نقل از منابع آگاه گزارش داد ایلان ماسک پاراگ آگراوال، مدیر عامل توییتر، را به همراه مدیر ارشد مالی و مدیر ارشد حقوقی و سیاست‌گذاری توییتر برکنار کرد.

بر اساس این گزارش، ماسک گفته این مدیران، خود او و سرمایه‌گذاران توییتر را در ارتباط با تعداد حساب‌های کاذب در این شبکه‌ اجتماعی گمراه کرده‌اند.

از سوی دیگر، نیوزویک گزارش داد در پی نهایی شدن مالکیت ایلان ماسک بر توییتر، طرفداران دونالد ترامپ در شبکه‌های اجتماعی از اقدام ماسک در اخراج مدیران ارشد توییتر، از جمله ویجایا گده، مدیر ارشد حقوقی و سیاست‌گذاری توییتر، که ترامپ را از این شبکه منع کرده بود، به طور گسترده‌ای استقبال کرده‌اند.

ماسک پیش‌تر اعلام کرده بود که در صورت مالکیت توییتر، از تبدیل آن به فضایی برای گسترش نفرت و تفرقه جلوگیری خواهد کرد.

او همچنین وعده داده بود که اسپم‌ها را در توییتر از بین برده و برای چگونگی نمایش محتواها به مخاطبان الگوریتم‌های متناسب ایجاد کند.

ماسک هنوز درباره چگونگی پیاده کردن اهدافش و اینکه چه کسی توییتر را اداره خواهد کرد جزییاتی ارائه نکرده است.

پیش‌تر گزارش‌ها از تصمیم ماسک برای اخراج ۷۵ درصد از کارکنان توییتر در صورت خرید این شرکت خبر داده بودند.

ماسک در ماه آوریل موافقت کرد که توییتر را به قیمت ۴۴ میلیارد دلار بخرد، اما چند هفته بعد اعلام کرد که به دلیل اطلاعات ناقص شرکت درباره حساب‌های جعلی در توییتر، از خرید این شرکت منصرف شده است

با این حال، ماسک مدتی بعد اعلام کرد که از تصمیم خود برای خرید این شبکه اجتماعی عقب‌نشینی نمی‌کند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبر ورزشی
خبرها
اقتصاد و بازار
جهان‌نما

شنیداری

پادکست‌ها