سومین حمله منتسب به اسرائیل به دمشق در کمتر از یک هفته

پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۸/۰۵

سوریه برای سومین بار در کمتر از یک هفته، مدعی حمله هوایی اسرائیل به دمشق شد. بر اساس گزارش‌های منتشر شده، بامداد پنج‌شنبه پنجم آبان، صدای انفجارهایی در پایتخت سوریه شنیده شده است.

وزارت دفاع سوریه اعلام کرد اسرائیل در اولین ساعات پنج‌شنبه چندین حمله به نزدیکی دمشق انجام داده است که سومین حمله از این دست در کمتر از یک هفته گذشته است.

این وزارت‌خانه در بیانیه‌ای اعلام کرد این حمله حدود ساعت ۳۰ دقیقه بامداد از سوی «دشمن اسرائیلی» و علیه چندین موضع در اطراف دمشق صورت گرفت.

مقام‌های سوری مدعی‌اند پدافند هوایی این کشور چندین موشک شلیک‌ شده را رهگیری کرده است اما با این حال، جزییاتی از اهداف ارائه نشده و تنها به اعلام این که این حملات خسارات مادی داشته، اکتفا شده است.

از سوی دیگر، دیده‌بان حقوق بشر سوریه که یک سازمان غیردولتی مستقر در لندن است، اعلام کرد که حملات اسرائیل مراکزی را در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی دمشق هدف قرار داده است.

این سازمان گزارش داد حداقل چهار موشک به این مراکز در جنوب پایتخت در منطقه سیده زینب اصابت کرده است.

خبرگزاری فرانسه نیز نوشت هنوز مشخص نیست این اهداف مواضع ارتش سوریه بوده‌اند یا مواضع شبه‌نظامیان تحت حمایت جمهوری اسلامی در سوریه.

از زمان آغاز جنگ داخلی در سوریه، حملات زیادی - منتسب به اسرائیل - در سوریه صورت گرفته که نیروهای دولتی سوریه و همچنین متحدان بشار اسد، تحت حمایت جمهوری اسلامی یا شبه‌نظامیان حزب‌الله لبنان را هدف قرار داده است.

اسرائیل به ندرت در مورد حملات انجام شده در سوریه اظهارنظر می‌کند اما مقام‌های این کشور تاکنون چندین بار بر لزوم جلوگیری از استقرار جمهوری اسلامی در نزدیکی مرزهای اسرائیل تاکید کرده‌اند.

جهان‌نما
تیتر اول
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید