ادامه خیزش سراسری ایرانیان از کردستان تا هرمزگان؛ خیابان‌ها عرصه آتش و شعار

یکشنبه ۱۴۰۱/۰۸/۰۱

خیزش سراسری ایرانیان در شنبه‌ای دیگری نیز ادامه یافت و معترضان در شهرهای مختلف ایران از تهران و شیراز تا دزفول و بندرلنگه به خیابان‌ها آمدند و خواستار سرنگونی جمهوری اسلامی شدند.

در تهران، شهروندان در خیابان شریعتی و منطقه لاله‌زار تجمع‌های شبانه تشکیل دادند.ویدیوی رسیده به ایران اینترنشنال، نشان می‌دهد که شامگاه شنبه ۳۰ مهرماه، زنان در خیابان شریعتی تهران روسری‌ها را از سر برداشته و دور سر می‌چرخانند.

در محله‌های آریاشهر و ستارخان نیز معترضان تظاهرات برگزار کرده و شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر دادند.

ویدیوهای رسیده به ایران اینترنشنال، نشان می‌دهند که زنان بدون حجاب اجباری در خیابان کاشانی تهران تجمع کردند.

در خیابان ولیعصر نیز با وجود حضور نیروهای امنیتی، دختران بدون حجاب اجباری در خیابان‌ راه می‌رفتند.

مردم شرق تهران نیز در منطقه تهران‌پارس تجمع شبانه تشکیل داده و شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر دادند.

ویدیو‌های رسیده به ایران اینترنشنال نشان می‌دهد ورودی یک پایگاه پلیس در تهرانپارس شامگاه ۳۰ مهر با کوکتل‌ مولوتف آتش گرفت.

در شماری دیگر از محلات تهران نیز مردم از پنجره خانه‌های خود شعار علیه جمهوری اسلامی شعار دادند.

در شیراز، شهروندان در برخی خیابان‌ها شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر داده و رانندگان نیز بوق ممتد خودروهای خود را به صدا در آوردند.

در شهرهای اراک و اردکان نیز معترضان به خیابان آمده و شعار «زن، زندگی، آزادی» سر دادند.

بر اساس ویدیوهای رسیده به ایران اینترنشنال، معترضان در دزفول شامگاه شنبه شعارهایی از جمله «می‌کشم می‌کشم هر آنکه خواهرم کشت» و «بسیجی جیره‌خور، آخرشه خوب بخور» سر دادند.

ویدیو‌ها همچنین نشان می‌دهد اهالی دزفول در خیابان‌ها با شعار «حمایت، حمایت» همشهری‌های خود را به پیوستن به تجمع دعوت می‌کردند.

ویدیوی رسیده به ایران اینترنشنال نشان می‌دهد که معترضان در شهرک بهاران سنندج شامگاه شنبه با روشن کردن آتش یکی از خیابان‌های این شهرک را بستند.


در مهاباد، مردم در نقاط مختلف تجمع‌های اعتراضی تشکیل داده و با روشن کردن آتش خیابان‌ها را مسدود کردند.

ویدیو‌های رسیده به ایران اینترنشنال همچنین حاکی از تجمعات شبانه در بندرلنگه و بندر کنگ بود. گروهی از معترضان در بندر کنگ استان هرمزگان شامگاه شنبه با در دست داشتن پلاکاردهایی به خیابان آمدند و علیه علی خامنه‌ای شعار سر دادند.

همزمان با برگزاری یک شنبه اعتراضی دیگر در سراسر ایران، بیش از صد هزار نفر از ایرانیان و کنشگران از نقاط مختلف جهان به برلین پایتخت آلمان آمدند و تجمعی بی‌سابقه را در حمایت از خیزش سراسری ایرانیان برگزار کردند.

همزمان با راهپیمایی بزرگ برلین، ایرانیان و فعالان در کشورهای مختلف جهان نیز در شهرهای خود تظاهرات برگزار کرده و خواستار سرنگونی جمهوری اسلامی شدند.

۲۴ با فرداد فرحزاد
پوشش ویژه
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید