پاسخ علی دایی به حملات رسانه‌های حکومتی: خودکشی اسرا پناهی صحت ندارد

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۷/۲۶

علی دایی اسطوره فوتبال ایران که به دلیل اعتراض به کشته شدن اسرا پناهی هدف حملات رسانه‌های حکومتی قرار گرفته، بار دیگر روایت‌های حکومتی در این زمینه، مبنی بر خودکشی کردن اسرا پناهی را رد کرد و گفت خودکشی اسرا پناهی صحت ندارد.

دایی این پیام را «با توجه به جوسازی‌های اخیر صداوسیما، برخی خبرگزاری‌ها و مجلس»، خطاب به مردم ایران و در حساب اینستاگرام خود منتشر کرد.

او نوشت: «آقای کاظم موسوی نماینده اردبیل در مجلس، سوالی برایم پیش آمده است که امیدوارم جوابش را از شما بگیرم، در کدامین ورزشگاهی که شما ساخته‌اید من به اینجا رسیده و دیده شده‌ام که باید پاسخگوی شما باشم و اما صحبت از امنیت کردید که تأمین امنیت وظیفه هر دولتی می‌باشد.»

این آقای گل سابق جهان افزود: «با توجه به صحبت‌های عموی اسرا پناهی در صدا و سیما که عامل مرگ را بیماری مادرزادی و نارسایی قلب عنوان می‌نماید (اینجانب قبول ندارم) که در بیمارستان فاطمی اردبیل اتفاق افتاده است پس خودکشی دختر نازنین شهرم صحت ندارد و شما راست نمی‌گویید.»

دایی بار دیگر خطاب به موسوی نوشت: «شما نماینده مردم اردبیل در مجلس هستید یا سخنگوی دولت؟ اگر از مشکلات و کمبودهای شهر و مردم اردبیل خبر داشتید، چرا خاموش بودید و خاموش مانده‌اید؟ چرا در مجلس و دولت صدای مردم شهرتان نبودید که اگر بودید کار به اینجا ختم نمی‌شد.»

همچنین این مهاجم پیشین تیم ملی فوتبال ایران در پاسخ به حملات رسانه‌های حکومتی علیه او نوشت: «اطلاعات من از زادگاهم اردبیل کامل است و اگر به صحت مسئله‌ای نرسم هیچگاه اظهارنظر نمی‌کنم. از این پس به یک اجماع برسید بعد آن خبر را منتشر نمایید تاریخ ثابت کرده، می‌کند و خواهد کرد چه کسانی دروغگو هستند.»

او در پایان تاکید کرد که خود را «اسطوره» نمی‌داند و بارها گفته‌ که «از جنس همین مردمم».

در واکنش به این پیام دایی، خبرگزاری میزان وابسته به قوه قضاییه نوشت: «انتظار می‌رود اگر علی دایی، مستنداتی در خصوص ادعای مطرح شده درباره مرگ دختر دانش‌آموز در اردبیل دارد، هرچه سریعتر آن را به مراجع ذیربط ارائه کرده و موضوع را مورد پیگیری قرار دهد.»

لباس شخصی‌ها روز ۲۱ مهرماه به «دبیرستان دخترانه شاهد - شهید رانی نظام» حمله کردند و یک روز بعد، شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، در بیانیه‌ای خبر داد که در این حمله تعدادی دانش‌آموز بازداشت شدند و یک دانش‌آموز نیز جان باخته است.

همچنین علی دایی پیشتر در پیام دیگری در واکنش به کشته شدن اسرا پناهی نوشته بود: «سکوت ناشی از اعمال فشار حاکمیت در برابر اعتراضات منجر به تعرض به دانش‌آموزان بی‌گناه در مدارس و ضرب‌وشتم و ریختن خون یکی دیگر از دخترانم در زادگاهم گردیده، سکوتی که تاوان مرگ دارد.»

همچنین شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران روز دوشنبه ۲۵ مهر با انتشار گزارش تکمیلی خود در ارتباط با مرگ اسرا پناهی نوشت برای این شورا پس از راستی‌آزمایی «مسجل شده» که این دانش‌آموز اردبیلی در همان روز حمله نیروهای شخصی به دبیرستان شاهد جان باخته است.

این شورا اضافه کرد که بر اساس تحقیقاتش، «هم‌چنین یک دانش‌آموز دیگر در همین مدرسه، از همان روز در کما به سر می‌برد.»

جمهوری اسلامی پس از انتشار خبر جان باختن این دانش‌آموز، تلاش کرد با روایت‌های دیگری بگوید که هیچ دانش‌آموزی در این دبیرستان جان نباخته است.

حسن عاملی، امام جمعه اردبیل، در مصاحبه با روزنامه هم‌میهن گفت که اعتراض خانواده‌های دانش‌آموزان مدرسه شاهد اردبیل به دلیل بردن دانش آموزانشان به مراسم حکومتی صحت دارد، ولی دانش‌آموزی کتک نخورده و کشته نشده است.

خبرگزاری‌ها و رسانه‌های وابسته به حکومت نیز به نقل از فردی که گفته بودند عموی اسرا پناهی است، اعلام کردند او «ناراحتی قلبی مادرزادی» داشته و به این دلیل «در بیمارستان فوت کرده» است.

چشم‌انداز با سیما ثابت
جهان‌نما
۲۴ با فرداد فرحزاد

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید