قطع خدمات ارسال گروهی پیامک در آستانه تجمع‌های گسترده روز شنبه در ایران

جمعه ۱۴۰۱/۰۷/۲۲

بر اساس خبرها و گزارش‌هایی که از ایران منتشر می‌شود، همزمان با فراخوان‌های پیامکی و اینترنتی برای اعتراضات سراسری در روز شنبه ۲۳ مهر،‌ برخی سرویس‌های ارسال جمعی و گروهی پیامک مختل شده‌اند و سرویس «کاوه‌نگار» هم از قطع خدمات خود خبر داده است.

عطا خالیقی، از بنیانگذاران پرشین بلاگ، روز جمعه ۲۲ مهر در حساب توییتری خود نوشت: «به سرویس‌های ارسال پیامک که عموما کسب‌وکارها برای هویت‌سنجی و ارسال رمزهای یک بار مصرف استفاده می‌کنند، دستور دادند که ارسال پیامک برای مشتریانشان را غیر فعال کنند.»

او در ادامه نوشت: «عملا ثبت‌نام یا ورود در سرویس‌های داخلی از طریق پیامک مختل شده!؟ گل بگیرند این اقتصاد دیجیتال را با آن وزیر هیچ کاره‌‌اش.»

همچنین یک کاربر دیگر توییتر به نام آرمان نوشت: «کاوه‌نگار، سرویس‌دهنده ارسال پیامک، یک اطلاعیه گذاشته روی پنل کاربری که ارسال اس‌ام‌اس تا اطلاع ثانوی متوقف شده و همه سرویس‌های پیامک قطع هستند. دیکتاتور از چه می‌ترسی؟»

این در حالی است که قرار است روز شنبه با فراخوانی که از سوی گروه جوانان محلات تهران صادر شده، در این شهر و دیگر شهرهای ایران تجمع‌های گسترده اعتراضی برگزار شود.

پیشتر گروه هکری بلک ریوارد از ارسال حدود پنج میلیون پیامک به شماره‌های شهروندان در ایران برای دعوت آن‌ها به اعتراض خیابانی در روز شنبه ۱۶ مهر ماه خبر داده بود.

جمهوری اسلامی با قطع اینترنت و فیلترینگ اینستاگرام و واتس‌اپ، تمام تلاش خود را برای متوقف کردن اعتراضات و سرکوب خیزش به کار بسته اما با وجود این و علی‌رغم اعمال خشونت شدید ماموران امنیتی، شهروندان در شهرهای مختلف ایران همچنان به خیابان‌ها می‌آیند و علیه کلیت نظام جمهوری اسلامی و رهبر آن شعار می‌دهند.

جهان‌نما
پوشش ویژه
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید