پاسپورت همایون شجریان ضبط شد؛ درخواست مقام دفتر خامنه‌ای برای تشکیل «نظام سلبریتی»

یکشنبه ۱۴۰۱/۰۷/۱۷

همزمان با دور جدید فشار علیه هنرمندان و ضبط پاسپورت همایون شجریان و سحردولتشاهی، مقام دفتر خامنه‌ای خواستار تشکیل «نظام سلبریتی» شد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، روز شنبه گذرنامه همایون شجریان و سحر دولتشاهی، بازیگر سینما، هنگام ورود آنان به فرودگاه «امام خمینی» توقیف شده است.

شجریان در کنسرت ملبورن استرالیا، از اعتراضات سراسری در ایران حمایت کرده بود.

پس از حمایت هنرمندان و ورزشکاران از اعتراضات سراسری بسیاری از مقام‌های جمهوری اسلامی سلبریتی‌ها را تهدید به بازداشت و توقیف اموال کرده بودند. در همین حال شروین حاجی‌پور، خواننده آهنگ «‌برای…»، بازداشت و پس از یک هفته با وثیقه آزاد شد.

همچنین حسین ماهینی، بازیکن سابق پرسپولیس و تیم ملی بازداشت و پس از چند روز با وثیقه آزاد شد.

در همین حال مجتبی پوربخش، مجری برنامه فوتبال ۱ به دلیل انتشار پست حمایتی از اعتراضات سراسری مردم و علی کریمی با تصمیم مدیران صداوسیمای جمهوری اسلامی کنار گذاشته شد.

روز یکشنبه علی سعیدی، رییس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا و نماینده سابق خامنه‌ای در سپاه پاسداران، در مصاحبه با خبرگزاری تسنیم خواستار ایجاد ضوابط برای سلبریتی‌ها مثل نظام مهندسی و نظام پزشکی شد.

او تاکید کرد: «آن کسی که عضو نظام مهندسی است، هر کاری دلش بخواهد می‌تواند انجام دهد؟ چرا برای سلبریتی‌ها ضوابط مشخص نمی‌شود؟ هنرمندان متعهد و دوستدار ایران باید دست به کار شوند و نظامی ایجاد کنند.»

سعیدی در ادامه حمله به هنرمندان و ورزشکاران گفت که آنها «بوی کباب به مشامشان خورده بود.»

در همین حال خبرگزاری فارس، وابسته به سپاه پاسداران، با اشاره به مواضع سلبریتی‌ها در همراهی با اعتراضات سراسری اخیر خواستار اضافه شدن بندی به قرارداد‌های آن‌ها شد که در صورت «اظهارات یا اقدامی علیه نظام، جزء یا کل مبلغ قرارداد را بتوان به عنوان جریمه دریافت کرد.»

در روزهای گذشته نیز روزنامه‌های کیهان و جوان خواستار برخورد با هنرمندان و ورزشکاران حامی اعتراضات شده بودند.

خبر ورزشی
اخبار
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید