شهبانو خطاب به ماموران جمهوری‌اسلامی: نگذارید سردمداران نظام شما را ابزار سرکوب مردم کنند

پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۷/۱۴

شهبانو فرح پهلوی بار دیگر ماموران جمهوری‌اسلامی را «به عنوان یک مادر» خطاب قرار داد و از آنان خواست از سرکوب معترضان به کشته شدن مهسا امینی دست بکشند.

شهبانو پهلوی با انتشار فایلی صوتی در توییتر که با ویدیوهایی از اعتراض‌ها همراه بود خطاب به نیروهای انتظامی، ارتش، سپاه، بسیج و لباس‌شخصی‌ها گفت: «در ضمیر ذهنی خود خواهران، برادرانتان، پدران و مادرانتان را در مقابل خود ببینید و اجازه ندهید که سردمداران نظام برای گریز از خشم ملت، شما را ابزار سرکوب مردم کنند»

او رفتار عوامل رژیم را «بی‌رحمانه و غیرانسانی» توصیف کرد و گفت معترضان با گرایش‌های متفاوت «برای از میان برداشتن ظلم به پا خاسته‌اند.»

شهبانو فرح در انتهای پیام خود خطاب به ماموران حکومتی گفت: «شما هم از این ملت هستید پس با این ملت باشید.» شهبانو در روز چهارشنبه ۷ مهر نیز پیام مشابهی به نیروهای جمهوری‌اسلامی داده بود.

پیشتر، شاهزاده رضا پهلوی نیز در توییتی خبر از گزارش‌های متعدد درباره «گسترش اعتصابات از بخش‌های فرهنگی-آموزشی به بخش‌های خدماتی-تجاری» داده و آن را گامی «در مسیر درست» توصیف کرده بود.

در همین حال، بر اساس گزارش‌های رسیده به ایران‌اینترنشنال و منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، مردم معترض به شعارنویسی ادامه می‌دهند و زنان هم در نقاط مختلف بدون روسری در خیابان‌ها حاضر می‌شوند. ویدیویی نیز منتشر شده که نشان می‌دهد ماموران حکومتی در تلاش برای پاک‌کردن شعارهای اعتراضی از روی دیواری در گوهردشت کرج هستند، که نشان از اهمیت مبارزه با شعارنویسی از سوی جمهوری‌اسلامی را دارد.

پس از قتل مهسا امینی به دست پلیس امنیت اخلاقی خیزشی سراسری در جای‌جای کشور آغاز شده که علیرغم سرکوب گسترده ادامه یافته و واکنش‌های بی‌سابقه جهانی نیز در پی داشته است.

در مهم‌ترین واکنش‌های اخیر به قتل مهسا امینی شرکت کرینگ، مالک برندهای مد مشهور جهانی بالنسیاگا، گوچی، الکساندر مک کویین و ایوسن‌لوران؛ و کارلا برونی مدل مشهور و همسر نیوکلا سارکوزی، رییس جمهور پیشین فرانسه، از اعتراض‌ها حمایت کردند.

یک تلویزیون ایتالیایی نیز با راه‌اندازی کارزاری از بینندگان خود خواست که موهای خود را قیچی و با قرار دادن در پاکت نامه به سفارت ایران در رم ارسال کنند و سپس در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند.

چشم‌انداز با سیما ثابت
پوشش ویژه
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید