خیزش سراسری علیه جمهوری اسلامی روز یکشنبه ۱۰ مهر ادامه دارد

یکشنبه ۱۴۰۱/۰۷/۱۰

خیزش سراسری ایرانیان علیه جمهوری اسلامی روز یکشنبه دهم مهر نیز در شهرهای مختلف با تظاهرات و تجمع‌های دانشجویی و همچنین حضور معترضان در خیابان‌ شهرهای مختلف همچنان ادامه دارد.

معترضان روز یکشنبه در خیابان لاله‌زار تهران با شعار علیه خامنه‌ای تجمع کرده‌اند. همزمان دانشجویان دانشگاه تهران در دانشکده فنی تجمع اعتراضی برگزار کرده‌اند و شعار «اوین شده دانشگاه، تهران شده بازداشتگاه» سر دادند.

همچنین معترضان در اصفهان به خیابان آمده‌اند و در منطقه صنعتی شاهپور اصفهان خیابان را بسته‌اند.

دانشجویان دانشگاه بابلسر با هم‌خوانی ترانه «برای» از شروین حاجی‌پور، در محوطه این دانشگاه تجمع کرده‌اند.

در غرب ایران، دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کردستان برای دومین روز متوالی تحصن کرده و شعار « ژن، ژیان، ئازادی(زن، زندگی، آزادی» سر می‌دهند.

همچنین دانشجویان دانشگاه رازی کرمانشاه دست به تجمع زده و شعار «فکر نکنی یک روزه، قرار ما هر روزه» سر دادند.

ویدیویی که به ایران اینترنشنال رسیده نشان می‌دهد دانش‌آموزان مدرسه‌ای در شیراز روز یکشنبه با فریاد «مرگ بر دیکتاتور» در مدرسه اعتراض کردند.

همچنین تصویر اطلاعیه‌ای که در رسانه‌های اجتماعی منتشرشده نشان می‌دهد شهروندان قهدریجان برای تشکیل تجمعات اعتراضی در روز یکشنبه فراخوان داده‌اند.

بر اساس تصاویر منتشرشده در رسانه‌های اجتماعی، شعارنویسی در معابر عمومی و اماکنی مانند مدارس و دانشگاه‌ها افزایش پیدا کرده است.

نام «مهسا امینی»، شعار «مرگ بر خامنه‌ای» و قسمت‌های مختلف شعر ترانه «برای…» از شروین حاجی‌پور، از مضامین این شعارنویسی‌ها هستند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
تیتر اول با نیوشا صارمی
جهان‌نما
چشم‌انداز

شنیداری

پادکست‌ها