مادر حدیث نجفی: ما سکوت نکردیم و از نظام نیستیم

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۷/۰۶

مادر حدیث نجفی، از کشته‌شدگان خیزش سراسری علیه جمهوری اسلامی، اعلام کرد که دخترش «به خاطر حجاب و مهسا امینی» کشته شده است. او با انتشار ویدیویی گفت: «ما از نظام نیستیم. ما سکوت نکردیم. ما داغداریم.»

مادر حدیث نجفی در ویدیویی گفت که نوحه‌های پخش شده بر سر مزار حدیث از سوی افراد دیگری به جز خانواده او پخش شده. او در ادامه گفت: «اگر من می‌دانستم، شال و مانتوی خودم را در می‌آوردم.»

او همچنین از فشار نیروهای امنیتی بر خانواده نجفی خبر داد و گفت که ماموران پدر حدیث را کتک زده و به او و دیگر اعضای خانواده فحاشی کرده‌اند.

به گفته او، نهادهای امنیتی همچنان پدر حدیث را احضار می‌کنند.

پیشتر خواهر حدیث نجفی با انتشار ویدیویی اعلام کرد: «در بیمارستان قائم به دروغ می‌گفتند حدیث هنوز زنده است.»

حدیث نجفی، ۲۳ ساله، ساکن کرج، روز ۳۰ شهریور با شلیک نیروهای امنیتی در اعتراضات مهرشهر کرج کشته شد.

سازمان‌های حقوق بشری پیگیر اعتراضات و اطلاعات جان‌باختگان در ایران، تایید کردند حدیث نجفی هدف چندین گلوله ماموران سرکوب قرار گرفته است.

مادر او نیز اعلام کرد که سه گلوله به گردن، قلب و شکم دخترش اصابت کرده و صورت او پر از گلوله‌های ساچمه‌ای بوده است.

حدیث نجفی در رستورانی واقع در بلوار ارم مهرشهر کرج کار می‌کرد. سه خواهر بزرگ‌تر و یک برادر کوچک‌تر از خودش داشت و فرزند چهارم خانواده بود. او دارای دیپلم طراحی دوخت بود.

در روزهای اخیر یک ویدیوی کوتاه و شش ثانیه‌ای منتسب به حدیث نجفی منتشر شد که موهای خود را می‌بندد و برای اعتراض پیش می‌رود اما بعد درباره هویت فرد حاضر در ویدیو تردیدهایی به وجود آمد. گفته شد دختر حاضر در ویدیو حدیث نجفی نیست اما در کشته شدن حدیث نجفی تردیدی وجود ندارد.

وزارت امور خارجه فرانسه با انتشار بیانیه‌ای درباره اعتراضات ایران اعلام کرد: «به مهسا امینی، حدیث نجفی و چندین چهره دیگر اضافه شده که هر کدام به نوبه‌ خود به نمادهای غم‌بار این سرکوب خشن تبدیل شده‌اند.»

اخبار
خبر ورزشی
اخبار

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید