تشییع جنازه ملکه الیزابت؛ تشکیل شدن صف هشت کیلومتری از علاقه‌مندان به او

۱۴۰۱/۶/۲۳

مراسم تشییع جنازه ملکه الیزابت دوم امروز در لندن برگزار می‌شود و جنازه او به مدت چهار روز برای خداحافظی در کلیسای وست‌مینستر باقی خواهد ماند. صفی حدود هشت کیلومتری برای مراسم تشییع جنازه او تشکیل شده است.

در این مراسم که ساعت آغاز آن ۱۴:۲۰ به وقت محلی اعلام شده است، تابوت ملکه روی یک ارابه توپ همراه با رژه گاردهای اسب‌سوار، به کلیسای وست‌مینستر منتقل خواهد شد.

پس از این انتقال، آیینی از سوی اسقف اعظم کانتربری برگزار می‌شود و سپس جنازه ملکه تا روز دوشنبه در کلیسای وست‌مینستر باقی خواهد ماند تا علاقه‌مندان از کنار تابوت او عبور کرده و با ملکه خداحافظی کنند.

مراسم خاک‌سپاری ملکه الیزابت روز دوشنبه ۲۸ شهریور با حضور مقام‌های بریتانیا و سران و مقامات کشورهای خارجی در کلیسای وست‌مینستر لندن برگزار خواهد شد.

پیکر ملکه روز یک‌شنبه ۲۰ شهریور از قلعه بالمورال اسکاتلند به ادینبورگ انتقال یافت و روز سه‌شنبه ۲۲ شهریور به لندن منتقل شد.

هولی‌رودهاوس، اقامتگاه اصلی خاندان سلطنتی بریتانیا، در اسکاتلند است و از سده ۱۵ میلادی تاکنون محل رسمی اقامت پادشاهی بریتانیا بوده است.

ملکه الیزابت دوم روز ۱۷ شهریور درگذشت. او که با ۹۶ سال سن کهنسال‌ترین شهریار جهان به شمار می‌رفت، بهمن‌ ماه سال گذشته، هفتادمین سالگرد آغاز سلطنت خود را جشن گرفت.

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
پوشش ویژه
پوشش ویژه

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید