بخش باقی‌مانده از ساختمان متروپل آبادان فروریخت و چند نفر مجروح شدند

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۲۳

بخش باقی‌مانده از ساختمان متروپل آبادان که تخریب آن به سپاه پاسداران واگذار شده بود، فروریخت. به گفته مقام‌های امدادی و رسانه‌ها، در جریان این حادثه چند نفر مجروح شدند و یک کارگر زیر آوار است.

خبرگزاری صدا و سیما خبر داد عملیات تخریب این سازه در حال اجرا بوده است.

خبرگزاری ایرنا نیز اعلام کرد کارگران در حال کار برای سبک کردن سازه این ساختمان بودند و یک کارگر زیر آوار است.

وحید شعبانی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان هم بدون اشاره به تعداد آسیب‌دیدگان گفت که در این حادثه تعدادی مصدوم شده‌اند و احتمال افزایش شمار مجروحان وجود دارد.

تخریب باقی‌مانده ساختمان متروپل آبادان به قرارگاه خاتم‌الانبیای سپاه پاسداران سپرده شده است.

روز ۲۰ تیر، محمد دلفی، معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد اروند، از پرداخت پیش پرداخت ۱۰ میلیارد تومانی قرارداد تخریب بقایای ساختمان متروپل آبادان به قرارگاه خاتم‌الانبیا خبر داده بود.

بخشی از ساختمان دو قلوی متروپل آبادان ساعت ۱۲:۴۰ روز دوشنبه دوم خرداد ریزش کرد که در این حادثه ۴۳ نفر جان باختند و ۳۷ نفر مصدوم شدند.

ایران‌اینترنشنال ۱۵ خرداد گزارش اداره کل راه و مسکن خوزستان درباره تخلف‌ها در ساخت متروپل را منتشر کرد که بر اساس آن مقام‌های شهرداری و منطقه آزاد اروند، بر خلاف قوانین، مجوز ساخت این ساختمان در ۱۳ طبقه را صادر کرده و به هشدارهای ناظر درباره ترک در ساختمان و مشکل در ستون‌ها توجه نکرده‌اند.

مقام‌ها و رسانه‌های حکومتی از مرگ حسین عبدالباقی، مالک متروپل در حین ریزش ساختمان خبر دادند و حتی به تایید آزمایش ژنتیک او اشاره کردند اما بسیاری از مردم ادعاها درباره مرگ او را باور ندارند.

مجید عبدالباقی، برادر حسین عبدالباقی نیز روز اول مرداد در تیراندازی از سوی چند نفر کشته شد.

۲۴ ساعت پس از کشته شدن مجید عبدالباقی، فرمانده انتظامی آبادان از دستگیری پنج نفر به اتهام قتل به او خبر داد و دادستانی خوزستان نهم شهریور اعلام کرد عامل قتل او در مخفیگاه خود در شهرستان کارون دستگیر شد.

خبر ورزشی
پوشش ویژه
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید