رییس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران: افزایش قیمت تخم‌مرغ قطعی است

جمعه ۱۴۰۱/۰۶/۱۸

رییس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران، افزایش یافتن قیمت تخم‌مرغ را تا پایان شهریور در ایران «قطعی» دانست. ناصر نبی‌پور روز جمعه ۱۸ شهریور به خبرگزاری ایلنا گفت مرغ‌داران مدت‌هاست در حال ضرر کردن هستند.

به گفته رییس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران، مرغ‌داران دست‌کم ۱۳ تا ۱۵ هزار تومان به ازای هر یک کیلوگرم، از جیب خود هزینه می‌کنند.

نبی‌پور به وعده دولت برای اصلاح قیمت‌ها در پایان شهریور اشاره کرد و گفت: «آقایان همواره می‌گویند تا آخر شهریور تحمل کنید تا در قیمت‌ها اصلاحاتی صورت گیرد.»

به گفته او، قیمت تمام شده یک کیلوگرم تخم‌مرغ در حال حاضر ۴۸ هزار تومان است که حتی اگر با ۱۰ درصد افزایش قیمت همراه باشد، به رقمی افزون بر ۵۰ هزار تومان می‌رسد.

با گران شدن قیمت گوشت، مرغ و سایر فراورده‌های پروتیینی در ایران، خانواده‌های بسیاری تخم‌مرغ را به تنهایی جایگزین مواد پروتیینی مورد نیاز خود کرده‌اند.

اما به گفته نبی‌پور، علاوه بر وعده دولت برای افزایش قیمت در پایان شهریور، با سرد شدن هوا و بازگشایی مدارس نیز مطابق روال سال‌های گذشته، قیمت تخم‌مرغ افزایش خواهد یافت.

او همچنین تاکید کرد که اگر تخم‌مرغ به قیمت تمام شده ۴۸ هزار تومان نرسد، مرغ‌داران مرغ‌های خود را به کشتارگاه می‌دهند چون امکان متحمل شدن ضرر را ندارند.

در حال حاضر یک واحد گله که سنی زیر ۶۰ هفته داشته باشد، ماهی ۹۰۰ میلیون تومان برای مرغ‌دار هزینه دارد و نهاده‌ها حدود ۷۰ تا ۷۵ درصد قیمت تمام شده را تشکیل می‌دهند.

هم‌اکنون قیمت تخم‌مرغ در بازار برای هر کیلو، ۳۴ هزار تومان است.

تازه‌ترین خبرها

پوشش ویژه
پوشش ویژه
پوشش ویژه

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید