اعلام اتهامات مهدی تاج همزمان با انتشار خبر حضور کارلوس کی‌روش در ایران

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۶/۱۵

در حالی که هنوز ابهام بر سر آمدن یا نیامدن کی‌روش به تیم ملی فوتبال ایران باقی است، قوه قضاییه لیستی از اتهامات مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال را که حامی اصلی حضور کی‌روش در ایران است، منتشر کرد.

مرکز رسانه‌ای قوه قضاییه جمهوری اسلامی لیست بلندبالایی از اتهامات رییس جدید فدراسیون فوتبال ایران را منتشر کرده که به نظر می‌رسد حضور کارلوس کی‌روش را هم در ایران تحت تاثیر قرار خواهد داد.

این اتهامات شامل اخلال در نظام پولی و ارزی کشور، کلاهبرداری، تبانی در معاملات دولتی، جعل در سند رسمی و به کارگیری سرمربی اسبق تیم فوتبال ایران (ویلموتس)، سوء استفاده از موقعیت شغلی، استفاده از اوراق مجعول، صدور گزارش خلاف واقع و شروع به جعل و تزویر، تصرف غیر قانونی در اموال دولتی، تصرف غیرقانونی در وجوه عمومی، تصرف غیر مجاز در منابع مالی (مطالبات) فدراسیون و... می‌شود.

احمد راستینه رییس کمیته تربیت بدنی مجلس روز دوشنبه ۱۴ شهریور در برنامه فوتبال برتر گفته بود در صورت صدور احکام قضایی، تاج از ریاست فدراسیون عزل و برکنار می‌شود؛ مثل همان اتفاقی که برای رئیس فیفا (بلاتر) افتاد.

یک روز پیش از انتشار رسمی اتهامات تاج از سوی قوه قضاییه، راستینه اعلام کرده بود که محکومیت رییس فدراسیون فوتبال برای همه اعضای کمیسیون اصل ٩٠ قطعیت پیدا کرده است و خواستار این شده بود که «مهدی تاج به احترام مردم و به علت جریحه‌دار شدن افکار عمومی استعفا بدهد.»

او همچنین از «قدرت پشت صحنه فوتبال ایران» نام برده و گفته است: «وقتی مجلس و قوه قضاییه استعلام پرونده‌های تاج را برای وزارت ورزش و فدراسیون ارسال می‌کنند، این چه قدرت پشت صحنه‌ای است که بر قانون ارجحیت دارد؟»

این نماینده مجلس تاکید کرده است که وزیر ورزش باید در کمیسیون اصل ۹۰ پاسخگوی این اتفاقات باشد.

فدراسیون فوتبال ایران با انتشار بیانیه‌ای به صحبت‌های احمد راستینه درباره مهدی تاج واکنش نشان داد و صحبت‌های او را مغرضانه و مصداق تشویش اذهان عمومی قلمداد کرد.

در بخشی از اطلاعیه فدراسیون فوتبال ایران آمده است: «متاسفانه این موضوع عامدانه و ناجوانمردانه مستمسک یک گروه جریان ساز که مردم با آنان و اهداف شان آشنایی کامل دارند قرار گرفته تا بدین واسطه علاوه بر خوراک دادن به رسانه های بیگانه، فوتبال ملی را آن هم در آستانه آوردگاه جام جهانی بواسطه اغراض شخصی مورد حمله قرار دهند.»

از سوی دیگر، جلسه اعضای هیات رییسه فدراسیون فوتبال ایران، صبح روز سه‌شنبه برگزار شد و طبق اخباری که به دست ایران اینترنشنال رسیده است، اعضا درباره بازگشت کارلوس کی‌روش به نیمکت تیم ملی فوتبال ایران به توافق رسیدند.

در حالی‌که احسان اصولی، سخنگوی فدراسیون فوتبال در پایان نشست امروز، پانزدهم شهریور و در پاسخ به خبرنگاران تاکید کرد که اسکوچیچ سرمربی تیم ملی است و هیات رئیسه هیچ صحبتی درباره کی‌روش نداشته است، خبرگزاری دولت جمهوری اسلامی، ایرنا از بازگشت کارلوس کی‌روش به نیمکت تیم ملی فوتبال ایران با حقوق ماهیانه ۵۰ هزار یورویی خبر داد.

چشم‌انداز با سیما ثابت
پوشش ویژه
از سکوت تا فریاد

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید