ابراز نگرانی خانواده آرش گنجی، یک روز پس از انتقال این زندانی سیاسی به رجایی‌شهر

جمعه ۱۴۰۱/۰۶/۱۱

یک روز پس از تبعید ناگهانی آرش گنجی، زندانی سیاسی محبوس در بند ۸ زندان اوین به زندان رجایی‌شهر، یک منبع مطلع به ایران‌اینترنشنال خبر داد که این عضو کانون نویسندگان ایران در تماس کوتاهی به خانواده‌اش خبر داده که او را به انفرادی بند قرنطینه زندان رجایی‌شهر منتقل کرده‌اند.

بنا بر این گزارش، آرش گنجی گفته او هنوز نمی‌داند به چه دلیل به این زندان تبعید شده است.

خانواده آرش گنجی می‌گویند نگران سلامتی فرزندشان هستند.

بر اساس خبر منتشر شده از سوی کانون نویسندگان ایران، صبح روز چهارشنبه ۹ شهریور، آرش گنجی، مترجم و عضو کانون نویسندگان ایران به واحد اجرای احکام زندان اوین احضار شده و ساعاتی پس از این احضار، بدون دلیل موجه از بند ۸ به زندانی خارج از حوزه‌ی اقامتی خود و خانواده‌اش منتقل شده است.

پیش از این آرش گنجی از سوی مسئولین زندان اوین به انتشار فایل صوتی در خصوص شرایط حاکم بر بند ۸ زندان اوین متهم شده بود، اما گنجی این اتهام را رد کرد.

ماموران زندان، آرش گنجی را به دستورهدایت فرزادی، رئیس زندان اوین و به بهانه اعزام به اجرای احکام اوین از بند خارج کرده و بدون اطلاع قبلی به زندان گوهردشت منتقل کرده‌اند.

با این شیوه انتقال، آرش گنجی حتی اجازه نیافته وسایل شخصی خود را جمع کرده و با خود ببرد. دیروز در پی این انتقال ناگهانی، جمع زیادی از زندانیان سیاسی بند ۸ اوین در زیر هشت بند، تحصن اعتراضی ۴ ساعته برپا کردند.

آرش گنجی، مترجم و عضو هیئت دبیران کانون نویسندگان ایران، در پی انتشار ترجمه‌ای از کتابی درباره‌ی تحولات کردستان سوریه مجموعا به ۱۱ سال زندان محکوم شد که ۵ سال آن قابل اجرا است.

همزمان با انتقال آرش گنجی، ماموران زندان، بهنام موسیوند را نیز به همین شکل از بند ۶ زندان به زندان رجایی شهر تبعید کردند.

پیش از این نیز، پیام شکیبا، یکی زندانی سیاسی دیگر محبوس در زندان اوین را به همین شکل به زندان گوهردشت تبعید کرده بودند.

تازه‌ترین خبرها

پوشش ویژه
خبر ورزشی
پوشش ویژه

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید