وزارت دادگستری آمریکا نسخه غیر کامل‌ سند تفتیش عمارت ترامپ را منتشر کرد

۱۴۰۱/۶/۴

وزارت دادگستری آمریکا نسخه غیر کامل‌ سندی را که از آن برای جلب موافقت دادگاه جهت تفتیش اخیر عمارت دونالد ترامپ در فلوریدا استفاده شده منتشر کرد و از تحقیق و تفحص از رییس‌جمهوری پیشین ایالات متحده در این ارتباط خبر داد.

وزارت دادگستری آمریکا روز جمعه پس از انتشار نسخه غیر کامل‌ این سند،اعلام کرد در ارتباط با انتقال اسناد کاخ سفید به عمارت مار-ئه-لاگو ترامپدر حال تحقیق و تفحص از رییس‌جمهوری پیشین این کشور است زیرا این وزارتخانه بر این باور است که ترامپ این اسناد را که برخی از آنها بسیار محرمانه بوده، به صورت غیرقانونی به دست آورده است.

هفته گذشته، بروس رینارت، قاضی آمریکایی که حکم تفتیش عمارت ترامپ را تأیید کرده بود، با انتشار بخشی از اسناد مربوط به این اقدام اعلام موافقت کرد و از وزارت دادگستری خواست «نسخه‌ای غیر کامل» از برخی از این اسناد را برای انتشار ارائه کند.

پیش‌تر وکیلان چندین رسانه در آمریکا از قاضی این پرونده خواسته بودند با توجه به اهمیت تاریخی تفتیش عمارت ترامپ و حق مردم برای اطلاع از این موضوع، اسناد مرتبط با این اقدام را منتشر کند.

به گزارش رسانه‌های آمریکا، اف‌بی‌آی در تفتیش عمارت ترامپ به دنبال جعبه‌های حاوی اسناد و مدارک کاخ سفید بوده که در بین آن‌ها اسناد طبقه‌بندی شده هم وجود دارد.

بر اساس اسناد دادگاهی منتشر شده، مأموران اف‌بی‌آی در تفتیش عمارت ترامپ در فلوریدا ۱۱ مجموعه سند محرمانه و فوق محرمانه را توقیف کرده‌اند.

واشینگتن پست نوشت اسناد محرمانه مربوط به تسلیحات هسته‌ای آمریکا از جمله مواردی بوده که مأموران اف‌بی‌آی در تفتیش عمارت دونالد ترامپ در فلوریدا به دنبال آن بودند.

اما ترامپ در واکنش به این گزارش واشینگتن‌ پست، در رسانه‌های اجتماعی خود نوشت که موضوع سلاح هسته‌ای، «یک فریبکاری» است.

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
پوشش ویژه
پوشش ویژه

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید