نماینده شیراز: دولت رئیسی اجرای قانون بودجه مصوب مجلس را کنار گذاشته است

جمعه ۱۴۰۱/۰۶/۰۴

علیرضا پاک‌فطرت، نماینده شیراز، گفت: دولت ابراهیم رئیسی قانون بودجه مصوب مجلس شورای اسلامی را کنار گذاشته و به جای پرداخت اعتبار عمرانی به استان‌ها براساس قانون، در سفرهای استانی اعتبار توزیع می‌کند.

این نماینده شیراز پنجشنبه شب در دیدار فعالان اقتصادی استان فارس و محسن رضایی، معاون اقتصادی رئیسی، تاکید کرد که وزارتخانه‌ها روز به روز حجیم‌تر شده و هر روز بخش نامه‌های مختلفی برای استان‌های ارسال می‌کنید.

پاک‌فطرت با اعلام اینکه با گذشت پنج ماه از سال تاکنون هیچ بودجه عمرانی به فارس و شیراز داده نشده است، گفت که دولت سیزدهم بودجه‌ای را که توسط مجلس مصوب شد کنار گذاشته و خودش در سفرهای استانی نسبت به توزیع اعتبار اقدام می‌کند اما سوال اساسی اینجاست که این اعتبارات از کجا حاصل شده است.

نماینده شیراز همچنین به عدم ارائه آمارها و شاخص‌های اقتصادی اشاره کرد و افزود: مجمع تشخیص مصلحت نظام در حال تدوین برنامه هفتم است اما آمارهای دقیقی در کشور وجود ندارد و خیلی از آمارها هنوز در اختیار سیاست گذاران نیست در حالی که باید با توجه به آمار تصمیم گیری شود.

محسن رضایی، معاون اقتصادی ابراهیم رئیسی، در این نشست گفت که برای اصلاحات اقتصادی نیاز به یک بسیج عمومی مانند دوران جنگ و انقلاب داریم.

رضایی افزود: آبان ماه سال گذشته اولین اصلاحات را در مقررات تجارت انجام دادیم و دومین اصلاح نیز حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی بود، به زودی هم ما به مساله نظام بانکی وارد خواهیم شد.

معاون اقتصادی ابراهیم رئیسی خاطر نشان کرد که وضعیت اقتصادی ایران از دو مشکل اساسی از جمله انحراف و عقب‌ماندگی رنج می‌برد و ریل‌گذاری اقتصاد ایران غلطی بوده و محصولش هم این است که منابع نفت، گاز، آب، معدن و محیط زیست به دلیل استفاده غلط از منابع و بهره‌وری پایین در حال تمام شدن است.

رضایی افزود: فرصت‌های طلایی بسیاری را از دست داده‌ایم و هیچ راهی نداریم مگر اینکه در دقیقه ۹۰ که بسیاری از فرصت‌ها را از دست دادیم دست به تحولات و اصلاحات بزرگ و عمیقی در اقتصاد بزنیم.

معاون اقتصادی رئیسی با اشاره به اینکه ساختار بودجه کشور مانع اصلی برای پیشرفت اقتصادی کشور است، گفت: در حال حاضر توافقی در کشور در تصویب بودجه نداریم؛ شش ماه اول درآمدها کمتر و شش ماه دوم درآمدها بیشتر است.

رضایی با بیان اینکه همیشه بین سیاست خارجی نظام با سیاست خارجی دولت‌ها اختلاف بود اما در حال حاضر این اختلاف دیگر وجود ندارد، گفت که باید قیام و اصلاحات اقتصادی را جدی بگیرم و اگر اصلاحات انجام نشود تا سه سال آینده کسری صندوق‌های بازنشستگی به ۴۰۰ هزار میلیارد تومان خواهد رسید.

پوشش ویژه
پوشش ویژه
پوشش ویژه

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید