درخواست وکیل سپیده رشنو برای آزادی موکل او به قید وثیقه

پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۰۳

وکیل سپیده رشنو روز پنج‌شنبه سوم شهریور در مصاحبه با روزنامه شرق، بدون اشاره به جزییات، از اعمال فشار بر خانواده موکلش خبر داد و خواستار آزادی او به قید وثیقه شد. نعیم رضا نظامی چهارمحالی گفت وکالت او برای پرونده سپیده رشنو رسما از ۳۰ مرداد ماه از سوی قوه قضاییه پذیرفته شده است.

او ضمن درخواست آزادی موکلش به قید وثیقه گفت: «دغدغه اصلی ما این است که موکل هرچه زودتر بتواند از زندان بیرون بیاید و این اطمینان را هم داده‌ایم که تا زمان دادگاه، در کنار خانواده‌اش خواهد بود.»

وکیل سپیده رشنو بدون اشاره به جزییات گفت که پدر، مادر، برادر و خواهر موکلش «به‌شدت تحت فشار هستند» و آزادی او «باعث می‌شود این فشار اندکی کاهش یابد».

ایمان افشاری، رئیس شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی تهران، روز ۲۹ مرداد اعلام کرد جلسه تفهیم اتهام سپیده رشنو برگزار و کیفرخواست صادر شده به او ابلاغ شد.

افشاری اتهام‌های این زن مخالف حجاب اجباری را «اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور از طریق ارتباط با افراد خارج‌نشین، فعالیت تبلیغی علیه جمهوری اسلامی و تشویق مردم به فساد و فحشا» اعلام کرد.

رشنو اواسط تیر ماه و پس از آن که در یک اتوبوس برابر تذکر حجاب اجباری یک زن محجبه مقاومت کرد و ویدئوی این لحظات در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد، بازداشت شد.

گزارش‌هایی از ضرب و شتم او پیش از اعتراف‌گیری اجباری منتشر شده است.

در تصاویر منتشر شده از اعتراف‌ اجباری او نیز آثار آسیب‌دیدگی روی چهره‌‌اش دیده می‌شود.

در روزهای گذشته کاربران شبکه‌های اجتماعی توئیت‌های زیادی با هشتگ «سپیده رشنو کجاست؟» منتشر کردند.

روز ۲۴ مرداد نیز گروهی از فعالان زنان در تهران با برگزاری تجمع‌هایی با پلاکارد «‌سپیده رشنو کجاست؟»، خواهان روشن شدن وضعیت این زن بازداشت شده مخالف حجاب اجباری شدند.

تازه‌ترین خبرها

خبر ورزشی
پوشش ویژه
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید