رد پای تاج در رسوایی فولاد مبارکه؛ از دریافت «غیرقانونی» حقوق ۱ میلیاردی تا بحث تضاد منافع

یکشنبه ۱۴۰۱/۰۵/۳۰

در پرونده تحقیق و تفحص از شرکت فولاد مبارکه اصفهان که موجب رسوایی بزرگ اقتصادی این شرکت شد، به موارد فوتبالی هم اشاره شده و در بخشی از گزارش به تخلف مهدی تاج، رئیس پیشین فدراسیون فوتبال اشاره شده است. این سند در گزارش مجلس منتشر شده و جایی برای تکذیب ندارد.

مهدی تاج برای فرار از قانون «منع اشتغال بازنشستگان» از شرکت فولاد مبارکه اصفهان «عودت به کار» می‌گیرد. بر طبق گزارش منتشر شده، مهدی تاج، کارمند شرکت فولاد مبارکه در تاریخ ۸۸/۶/۱۵ که ۲۸ سال و ۹ماه و ۱۴ روز سابقه کار داشته، درخواست بازنشستگی خود را براساس قانون بازنشستگی پیش از موعد بازنشستگان به شرکت ارائه می‌کند که این حکم توسط مدیرعامل شرکت صادر می‌شود.

در آبان ۹۷ با توجه به قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان، با اینکه تاج پس از بازنشستگی در فدراسیون فوتبال مشغول به کار بوده‌ و در زمان مورد اشاره رئیس فدراسیون فوتبال بوده‌، درخواست اعاده به خدمت او صادر می‌شود.

علیرغم ممنوعیت‌ها، مهدی تاج با دستور صریح و غیرقانونی مدیرعامل فولاد مبارکه (عظیمیان) به عنوان مشاور، اعاده به خدمت شده و از قانون حالت اشتغال ایثارگران استفاده می‌نماید و بدون حضور در شرکت و یا تعیین کار یا مسئولیتی خاص، از حقوق و مزایا برخوردار می‌شود! وی تا پایان شهریور۱۴۰۰، مجموعا حدود ۹۵۳ میلیون تومان دریافتی داشته‌ است.

این گزارش نشان می‌دهد تاج در طول مدتی که از این شرکت حقوق می‌گرفته، ریاست فدراسیون را هم برعهده داشته که همین موضوع به بحث درباره تضاد منافع دامن خواهد زد. ضمن آنکه ویلموتس، در همین دوران به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شد و یکی از سنگین‌ترین بدهی‌های تاریخ فوتبال ایران را بر جای گذاشت.

انتشار این گزارش در فاصله ۱۰ روز تا انتخابات فدراسیون، احتمالاً تاثیر مهمی خواهد داشت. ضمن آنکه کمیسیون اصل ۹۰ تاکید دارد: «افراد پرونده‌دار نمی‌توانند در انتخابات فدراسیون فوتبال شرکت کنند.»

تازه‌ترین خبرها

خبر ورزشی
پوشش ویژه
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید