ريیس‌جمهور موافق بود، اما به خاطر حجم انتقادات از حضور زنان در ورزشگاه منصرف شد

جمعه ۱۴۰۱/۰۵/۲۸

بازي تيم‌هاي ملي ايران و كره جنوبي در مهرماه سال گذشته بدون تماشاگر برگزار شد. در آن بازي اعلام شد ده هزار بليت به هواداران فروخته مي‌شود و بخشي از استاديوم هم به حضور زنان تعلق خواهد گرفت. با اين حال دو روز قبل از برگزاري بازي گفته شد هواداران نمي‌توانند وارد استاديوم شوند.

اين مقام مسوول در گفت‌وگو با روزنامه اعتماد تاييد كرد كه دليل بدون تماشاچي برگزار شدن آن بازي حل نشدن مساله ورود زنان به استاديوم بود و دلايل ديگر در اين زمينه بهانه بودند. اين مقام مسوول گفت: فدراسيون فوتبال و وزارت ورزش تمام تلاش خودشان را انجام دادند تا تماشاچيان و مخصوصا زنان در بازي ايران و كره در استاديوم حاضر شوند، اما وقتي با مخالفت‌هايي مواجه شدند، عقب‌نشيني كردند. اين‌طور شنيده شده كه ابراهيم رييسي با اينكه موافق حضور زنان در ورزشگاه بود به خاطر حجم انتقادات از ايده برگزاري بازي با حضور تماشاچيان زن منصرف شد و اين را به آينده موكول كرد.
مقام مسوول در ادامه يك مساله بسيار مهم را براي نخستين‌بار افشا كرد و گفت: يك روز قبل از بازي پيشنهاد شد زنان به صورت گزينشي وارد استاديوم شوند، اما رييس وقت فدراسيون زير بار نرفت، چراكه در پلتفرم جديد، فيفا و اي‌اف‌سي روي نحوه بليت‌فروشي به صورت آنلاين نظارت دارند و تك‌تك شماره سريال‌هاي بليت‌ها و همچنين ساعت باز و بسته شدن سايت و جنسيت خريداران چك مي‌شود و در نتيجه دور زدن اين سيستم بسيار سخت و دردسرساز است. در نهايت تصميم گرفتند بازي بدون حضور هواداران برگزار شود.

جهان‌نما
پوشش ویژه
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید