کره شمالی دو موشک کروز به سمت دریا شلیک کرده است

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۵/۲۶

در آستانه مانورهای مقدماتی کره جنوبی و آمریکا، کره شمالی دو موشک کروز به سمت دریا شلیک کرده است. مقامات کره جنوبی اعلام کردند روز چهارشنبه (۲۶ مرداد) از شلیک این موشک‌ها خبردار شده‌اند.

آمریکا و کره جنوبی روز سه‌شنبه اعلام کرده بودند قصد دارند در این هفته مانورهایی مقدماتی را در آستانه مانور سالانه خود برگزار کنند.

کره شمالی در ماه‌های اخیر چند موشک و موشک مافوق صوت آزمایش کرده که بر اساس ادعای پیونگ‌یانگ، برخی از آن‌ها امکان حمل تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی را دارند.

کره شمالی چهارم فروردین برای اولین بار از سال ۲۰۱۷ به این سو اقدام به آزمایش موشک بالستیک قاره‌پیما کرد. پس از این اقدام، نخست‌وزیر ژاپن آن را غیرقابل قبول خواند و رئیس‌جمهوری کره جنوبی گفت پیونگ‌یانگ ممنوعیت‌های تعیین‌ شده را نقض کرده است.

انتشار خبر پرتاب این موشک‌ها در حالی‌ست که در روزهای گذشته ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه، در نامه‌ای به کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، اعلام کرد دو کشور «با تلاش مشترک روابط دوجانبه جامع و سازنده را گسترش خواهند داد.»

رهبر کره شمالی نیز در پاسخ، نامه‌ای به پوتین ارسال کرد و نوشت دوستی روسیه و کره شمالی در جنگ جهانی دوم با پیروزی بر ژاپن که شبه‌جزیره کره را اشغال کرده بود، شکل گرفت.

جهان‌نما
پوشش ویژه
پوشش ویژه

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید