کیهان موسوی را «فراماسونر» خواند؛ ادامه سکوت درباره موضوع جانشینی مجتبی خامنه‌ای

شنبه ۱۴۰۱/۰۵/۲۲

در ادامه حمله‌ها به مقدمه‌ای که میرحسین موسوی برای ترجمه عربی بیانیه‌هایش نوشته است، روزنامه کیهان و دیگر رسانه‌ها و چهره‌های اصول‌گرا، ضمن سکوت درباره موضوع مطرح شده از سوی او درباره جانشینی مجتبی خامنه‌ای، موسوی را «فراماسونر» و «عامل اسرائیل» خواندند.

حسین شریعتمداری، مدیرمسئول و نماینده خامنه‌ای در روزنامه کیهان، در سرمقاله این روزنامه نوشت: «حرکت اخیر مهندس موسوی مأموریتی بوده است که به عنوان یک عضو تشکیلات مخوف فراماسونری بر عهده داشته است.»

او در عین حال نوشت که «تاریخ مصرف» موسوی برای «فراماسونرها» تمام شده بود و «به همین علت او را در پست‌ترین و رذیلانه‌ترین موضوعات» یعنی «دفاع از اسرائیل و حمایت از داعش» هزینه کرده‌اند.

شریعتمداری خواستار آن شد که چهره‌هایی چون محمد خاتمی و محمدجواد ظریف، موضع خود را در قبال موسوی مشخص کنند.

مجتبی توانگر، نماینده تهران در مجلس نیز در نامه‌ای به حسن خمینی، محمد خاتمی، محمد موسوی خوئینی‌ها، اسحاق جهانگیری و محمدرضا عارف، خواستار واکنش آنان به نوشته موسوی شد.

پیش از این نیز رسانه‌های اصول‌گرا نوشته میرحسین موسوی در انتقاد از سیاست‌های منطقه‌ای جمهوری اسلامی را در راستای حمایت از اسرائیل و داعش خوانده بودند.

در همین حال مجتبی ذوالنور، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، انتقاد موسوی از سیاست‌های منطقه‌ای جمهوری اسلامی را در راستای «تلاش‌های آمریکا در تشویق و وادار ساختن کشور‌های عربی در ایجاد رابطه» با اسرائیل دانست.

رسانه‌های وابسته به رهبر جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران با وجود حمله به مکتوب میرحسین موسوی، درباره سخنان او مبنی بر طرح جانشینی مجتبی خامنه‌ای به جای پدرش و موروثی شدن حکومت سکوت کرده‌اند.

میرحسین موسوی، از رهبران اعتراض‌ها به نتایج انتخابات سال ۱۳۸۸ در ایران، در مقدمه‌ای بر «ترجمه عربی بیانیه‌های جنبش سبز» نسبت به جانشینی موروثی رهبری در حکومت جمهوری اسلامی هشدار داده و نوشته است: «زبانشان لال! مگر سلسله‌های ۲۵۰۰ ساله بازگشته‌اند که فرزندی پس از پدرش به حکومت برسد؟»

موسوی در نوشته‌اش به تندی از سیاست‌های منطقه‌ای جمهوری اسلامی انتقاد کرد و حسین همدانی، از فرماندهان سپاه را که از دست‌اندرکاران سرکوب اعتراضات سال ۸۸ بود و در سوریه کشته شد، «سردار بی‌افتخار» خواند.

پوشش ویژه
پوشش ویژه
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید