شبکه العربیه: شش کارشناس ایرانی و لبنانی طی انفجار در پایگاه حوثی‌ها در صنعا کشته شدند

دوشنبه ۱۴۰۱/۰۵/۱۷

به دنبال دو انفجار در پایگاهی متعلق به شبه‌نظامیان حوثی در یمن که تحت حمایت جمهوری اسلامی هستند، منابع آگاه اعلام کردند در این انفجارها شش کارشناس ایرانی و لبنانی و همچنین ده‌ها شبه‌نظامی حوثی کشته شدند.

این منابع آگاه که نامشان فاش نشده به العربیه گفتند این دو انفجار باعث از بین رفتن یک کارگاه مونتاژ موشک و یک انبار مهمات در نزدیکی اردوگاه آموزشی واقع در پایگاه الحفا در شرق صنعا شده است.

بر اساس این گزارش، این انفجارها که بامداد دوشنبه ۱۷ مرداد روی داد، ناشی از مونتاژ یک موشک بالستیک بوده است.

پیشتر رسانه‌های یمن از وقوع چندین انفجار بزرگ پیاپی در بامداد دوشنبه در صنعا خبر دادند.

خبرگزاری یمنی «خبر» هم به نقل از یک منبع نظامی یمن اعلام کرد این انفجارها ناشی از پرتاب ناموفق موشک از پایگاه الحفا توسط شبه‌نظامیان حوثی وابسته‌ به ایران بوده است.

العربیه نوشت یک منبع دیگر نیز گزارش داد که صدای دو انفجار بزرگ در این پایگاه احتمالا ناشی از منفجر شدن مهمات پس از انفجار موشک بوده است.

به گزارش این شبکه، حوثی‌ها پس از این حادثه اطراف پایگاه الحفا را کاملا مسدود کردند و همزمان شاهدان از گسیل خودروهای آمبولانس به این پایگاه خبر دادند.

انفجارهای اخیر در حالی روی داد که آتش‌بس میان طرفین در یمن، سه‌شنبه گذشته با میانجیگری سازمان ملل متحد برای دومین بار تمدید شد.

شبه‌نظامیان حوثی یمن تحت حمایت جمهوری اسلامی هستند و در سال‌های اخیر گزارش‌های بسیاری از ارسال سلاح از ایران به یمن برای این شبه‌نظامیان منتشر شده است.

چندی پیش روزنامه وال استریت جورنال بر اساس پیش‌نویس یک گزارش شورای امنیت کارشناسان سازمان ملل متحد درباره هزاران سلاح کشف‌شده از سوی آمریکا که برای حوثی‌های یمن ارسال شده بود، نوشت احتمالا بندر جاسک در جنوب ایران دروازه قاچاق سلاح از این کشور به یمن و دیگر نقاط است.

پوشش ویژه
پوشش ویژه
پوشش ویژه

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید